Тернополянин виготовляє екоматраци, які одночасно допомагають зцілитись й швидко заснути

Мешканець Великої Березовиці виготовляє екологічно чисті матраци. Технологію перейняв у голландців. Для цього сам зробив спеціальний станок. А очерет збирає і заготовляє влітку. Які сни сняться на такому матраці - дивіться у сюжеті Тернопіль1

Він екологічно чистий і допомагає зберегти правильну поставу. Матраци з очерету й досі актуальні. Житель Великої Березовиці Тарас Підгайний кілька років виготовляє такі матраци. Схожий чоловік  побачив у Голландії. 

Верстат майстер зробив власноруч. Ідею теж запозичив у голландців. Показує, станок треба налаштовувати відповідно до розмірів кожного матрацу. Попередньо очерет Тарас зв’язує спеціальними нитками. Їх привіз з-закордону. А на виготовлення одного матрацу майстер витрачає  4 дні.

 «Станок металевий, складається з двох половинок. Між ними відстань 5 см. Я в Голландії бачив матрац 5 сантиметрів. Вирішив, що вони подумали краще за мене, тому не придумував велосипед», жартує Тарас Підгайний.

Лише на один виріб майстер витрачає  три снопи очерету. Заготовляє його в кінці червня. Адже, переконаний - саме в цей період очерет має цілющі властивості. «Він виділяє ефірні масла, допомагає людям у яких пролежні. Говорять, що в хаті має такий запах, як в евкаліптовому лісі», каже майстер.

Спершу Тарас Підгайний зробив очеретяний матрац для себе, випробував його, а тепер робить такі ж для друзів та знайомих.  Грошей на цьому не заробляє. Розповідає, що це для нього лише хобі. Головне, щоб сон на очереті був цілющим для інших.

тернопіль березовиця матраци очерет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі