"Києво-Печерська і Почаївська лаври – українські, але тимчасово перебувають у духовній окупації": Митрополит Епіфаній (ВІДЕО)

Києво-Печерська і Почаївська лаври є українськими, але тимчасово перебувають у "духовній окупації". 2 лютого таку заяву зробив  предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Як повідомляє "Gordon.ua" з посиланням на відеоінтерв'ю "Радіо Свобода", митрополит Епіфаній запевнив, що в жодному разі не слід провокувати насильства.

"Це питання і просте, і складне. Лаври – це надбання українського народу – духовне й культурне. І вони є українськими. Але зараз вони тимчасово перебувають у духовній окупації. Але я вірю, що в скорому часі Господь сподобить, що Лаври будуть належати справжній Українській православній церкві.

Зараз ми стоїмо на позиціях, що не потрібно ні захоплювати, ні провокувати, ні проявляти якогось насильства. Ми повинні йти з любов'ю, переконувати, що ми є на своїй землі, ми прагнемо єднання і мати свою єдину помісну православну церкву. І я вірю, що з часом вони це усвідомлять, зрозуміють і приєднаються самостійно до єдиної православної церкви", – сказав Епіфаній.

Києво-Печерська лавра у столиці України і Свято-Успенська Почаївська лавра в Почаєві Тернопільської області на даний момент перебувають у віданні Української православної церкви Московського патріархату.

Однак після об'єднавчого собору, який відбувся 15 грудня 2018 року в Софійському соборі, та підписання патріархом Варфоломієм томосу про автокефалію Православної церкви України (вручений у Стамбулі 6 січня) вже неодноразово обговорювалося питання про подальшу долю найбільших християнських святинь України.

Детальніше у відео "Радіо Свобода".

Почаївська лавра митрополит Епіфаній
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі