На Тернопільщині через політичний конфлікт хочуть звільнити директора школи

На Тернопільщині політичний конфлікт хочуть вирішити звільненням директора школи, проте і батьки учнів, і співробітники школи, і навіть незаангажовані посадовці шоковані незрозумілим і вкрай підозрілим рішенням місцевого Відділу освіти, якому підпорядковується директор.

На сторінці спільноти в мережі Фейсбук Оксана Ланівчанка опублікували допис, в якому виклала суть питання:

"Хочу поділитися з жителями Лановеччини такою новиною. У п'ятницю 1 лютого керівництво Лановецької ОТГ прийняло рішення про звільнення з роботи директора Лановецької школи №1 Онищука О.О.

Що ж такого крамольного зробив директор, щоб - увага! - посеред навчального року залишити найбільшу школу в районі без керівника? Кажуть, приводом стало те, що від шкільної системи опалювалося приміщення, яке належить районній раді. Тобто тратились гроші Лановецької громади, а Лановецька районна рада за це не платила.

То може логічніше було б вирішити це фінансове питання, ніж звільняти людину з роботи? Чи, як каже народна мудрість, "пани чубляться, а в мужиків чуби тріщать"? Чи дві політичні сили не можуть домовитися між собою? А що думають з цього приводу вчительська, учнівська та батьківська громади Лановець?"

Допис спричинив жваву дискусію, до якої долучилася і Голова Лановецької районної ради Руслана Кушнір, котра прийняла рішення висловитися на захист директора:

"Шановні учасники обговорення. Не бачила наказу, але вважаю, що навіть за описаних обставин звільнення директора не є законним. Районній раді, як органу місцевого самоврядування на праві комунальної власності належать всі будівлі установ, які фінансуються з районного бюджету, але районна рада не є розпорядником коштів.

Будівля, про яку йде мова, це колишня Станція юних натуралістів за адресою вул. Шкільна 5а , перебуває на балансі відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Лановецька ЗОШ №1 тепер належить до комунальної власності міської ради і балансоутримувач і розпорядник коштів - відділ освіти міської ради. Однозначно, що два відділи освіти, враховуючи вимоги господарського законодавства повинні були вирішити питання відшкодування тепла на основі договорів.

Директор школи Онищук О.В. не витрачав і не використовував бюджетних коштів не за призначенням. Він не підписує жодних фінансових документів і не має повноважень укладати договорів. Знаю Олега Володимировича, як професійного керівника і хорошу людину. І дуже не хочу, щоб до цього наказу ще й була б замішана політика. Тоді нижче падати вже немає куди".

З цього стає зрозумілим, що питання, через яке розгорнувся скандал, взагалі не було в компетенції директора.

Про подальший розвиток подій даної ситуації читайте у наших наступних публікаціях.

На Тернопільщині через політичний конфлікт хочуть звільнити директора школи, фото-1 На Тернопільщині через політичний конфлікт хочуть звільнити директора школи, фото-2
Лановеччина Онищук Олег Руслана Кушнір
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі