Тернопільські вчені-медики виготовили прилад, який не має аналогів у світі (ВІДЕО)

Завдяки винаходу вчених тернопільського медуніверситету можна дистанційно спостерігати за людським організмом. Розробку вже оцінили не лише в Україні, а й за кордоном. Над її створенням шестеро лікарів працювали майже чотири роки. 

Завдяки апарату можна дистанційно виміряти тиск, пульс, температуру, насиченість крові киснем, а також положення тіла та навіть вологість довколишнього середовища. Головне, що завдяки винаходу пацієнтів можуть лікувати дистанційно. Адже отримані показники через інтернет передаються одразу на сервер, а потім на комп’ютер чи мобільний телефон лікаря.

"Коли пацієнт знаходиться в будь-якій точці землі, ми контролюємо всі його показники і стан виконання наших призначень. Це економить час лікаря, пацієнта, і фінанси лікувально-профілактичних закладів",- каже керівник патентно-інформаційного відділу ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського Андрій Павлишин.

На зовнішній стороні приладу лікар вмикає маленьку кнопку. І починається  відлік вимірювання.

"Таким чином можна контролювати процес реабілітації, і попередити надмірні рухи, ускладнення, тобто не нашкодити пацієнту",- коментує доцент кафедри загальної хірургії ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського Андрій Господарський.

Якщо ж пацієнт на відстані, то лікар вивчає дані, продумує курс лікування, або рекомендації – а далі телефоном чи в будь-який інший спосіб передає результати пацієнтові. Свій винахід тернопільські лікарі вже презентували в Сполучених Штатах Америки та Німеччині. Тамтешні фахівці виявили неабиякий інтерес до розробки.

"У липні 2018 року ми презентували свій винахід на Всесвітньому з’їзді реабілітологів. Після цього вийшло дві статті у закордонних журналах, де підтверджені отримані нами результати",- каже завідувач кафедри травматології і ортопедії з військово-польовою хірургією ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського Андрій Цвях.

Наразі винахідники вдосконалюють розробку. Попереду кілька доопрацювань, і є шанс, що винаходом зможуть користуватись в лікарнях світу. Кажуть, що такий пристрій значно полегшить лікування пацієнтів з травмами суглобів.

Детальніше дивіться у відео "Т-1".

Вчені медики прилад
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі