Генії у Тернополі: як 3-річних дітей навчають мистецтву гри на скрипці (ВІДЕО)

Навчити дітей грати на скрипці у три роки? Тернопільська вчителька з музики довела – це можливо. Такий експеримент в Україні, з її слів, роблять уперше. 

Кілька років тому вчителька другої музичної школи Марія Гаврилюк розпочала експеримент – вирішила навчити грати на скрипці свою трирічну онуку. Результат не забарився, згодом до дівчинки приєднались сусідські діти. Відтак Марія Василівна розпочала незвичні заняття.

На такі уроки ходить і 5-річний Артем. Хлопець займається лише 2 місяці та уже знає близько десяти музичних творів. Мама Артема, Вікторія Галянта розповідає, хлопчик сам виявив бажання опанувати скрипку. Адже на цьому інструменті у сім’ї грає старша сестра. Відтак, Артем із задоволенням грає щодня. В музичну школі займається двічі на тиждень.

"Для мене стало великим відкриттям, що Артемчик працелюбний і працездатний. Раніше це не помічали. Так само і відповідальність. Якщо вчителька сказала зіграти цей твір 10 разів, він так і зробить. Це такі нові риси, які відкрились для мене в моїй ж дитині",- поділилася своїми враженнями мама.

Вчителька Марія Гаврилюк розповідає, скрипка хоч і найважчий у вивченні інструмент, проте навчити грати на ньому дітей можна. Навіть коли мова йде про трирічних малюків. Для цього каже, важливо не змусити, а зацікавити.

"Їм подобається, як вони грають в музичну гру. Вони під крісла ховаються від того "вовка". Що інші нам кажуть, що заважаємо",- каже викладач-методист музичної школи №2 Марія Гаврилюк.

Окрім ігрових елементів на уроці діти вивчають теорію, танцюють, співають. Триває один урок близько 25 хвилин. Адже у такому віці довше втримати увагу неможливо, розповідає Марія Гаврилюк.

"Йдучи на роботу, мені треба було багато вигадувати. Щоб їм було цікаво. Ми замовили у Львові маленькі скрипочки. І так займались з маленькими дітками",-продовжує вчителька.

Марія Гаврилюк переконує, такі заняття розвивають увагу, інтелект, дисципліну. В школі юні скрипалі легше опановують новий матеріал. І почувають себе впевненішими. Щоб й надалі навчати дітей та передати цю справу іншим, Марія Василівна написала методичний підручник.

Детальніше у відео "Т1".

Діти скрипка Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі