"Це шок - треба віддати більше тисячі гривень за місяць": у тернопільських школах підняли ціну на харчування

Вартість харчування у шкільних їдальнях знову зросла. Батьки жаліються, що за місяць доведеться викласти кругленьку суму. Щонайменше із сімейного бюджету треба дати 1000 грн.

"Ще б вони їли так, як ми платимо! Діти залишають їжу на тарілках, щось з'їдають, що ні, а ціна все одно та ж сама", - говорить пані Мар'яна.

ЇЇ дитина навчається у початковій школі з поглибленим вивченням іноземних мов. Каже, що вчора увечері їх повідомили. За харчування доведеться платити більше: за сніданок – 18 грн, обід – 22 грн, а підвечірок – 11 грн. Тож за день виходить 51 грн. Якщо помножити навіть на 20 робочих днів у лютому, вже треба заплатити 1020 грн.

Мама розповідає, що лише цією сумою витрати на харчування дітей не завершуються Із собою батьки ще дають булочки, печиво чи фрукти, воду.

"Але я розумію, що все дорожчає. Головне – аби ціни не завищували, а давали продуктів на стільки ж, скільки ми платимо", - наголошує вона.

В інших закладах вартість харчування теж виросла. Так, у 21 школі вартість обіду також виросла до 21 грн, говорить мама одного з учнів Ірина.

"Це, певно, ще без першої страви, бо мій син їсть тільки другу страву", - каже вона. – "Діти витрачають багато енергії, а тому обідами їх день не обмежується. Треба ще щось давати".

За обід сина у 29-ій школі пані Оксана платить 21 грн. Це – лише друга страва – відбивна і пюре. Сніданок вартує стільки ж.

"Учні самі вибирають, що хочуть і купують. Якщо їсти двічі на день, ще брати чай чи булочку, то 50 грн не вистачить", - зауважує вона.

Нагадаємо, що у 2018-му міська рада за обіди для дітей пільгових категорій відшкодовувала підприємцям 15 грн.  У 2019-му сума зросла до 18 грн. Таке рішення прийняли на виконкомі міської ради 23 січня. 

Як повідомляє "20 хвилин", збільшення вартості харчування у навчальних закладах пов’язане зі зростанням цін на продукти харчування та інші послуги. Так запевнила заступник начальника міського управління освіти Ірина Сум. Ціни на сніданки, обіди та вечері встановлюють приватні підприємці, які відповідають за організацію харчування в тому чи іншому закладі.

"Вони складають перспективне меню на два тижні. У залежності від набору продуктів варіюється і ціна", - пояснює пані Сум. – "Вартість харчування у школах може відрізнятися. Усе залежить від ваги страв та вартості закупівлі продуктів. Підприємці не можуть перевищувати відсоток націнки на продукцію власного приготування, а також ту, яку вони закуповують".

Наостанок спеціаліст додала: якщо батьки сумніваються у тому, чи не порушує цінової політики підприємець у їхньому закладі, вони можуть написати звернутися в управління освіти чи до міського голови з проханням провести відповідну перевірку щодо нарахування вартості харчування. 

Школа ціна харчування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі