Як функціонує школа на Тернопільщині, у якій навчається лише 5 учнів (ВІДЕО)

5 учнів на всю школу. Двоє першокласників та троє дітей у третьому класі. Саме стільки школярів у селі Серединки Тернопільського району. Це чи не найменша школа у районі. Діти тут навчаються за індивідуальним графіком. Як проходять такі уроки з 5 учнями розповідає Тернопіль1.

Будівля школи у селі Серединки Тернопільського району у своїх стінах "бачила" сотні учнів. Старожили села кажуть, її звели ще за часів Австро-Угорщини, хоча достеменно ніхто не знає. В одному крилі  – сільська бібліотека, в іншому – початкова школа. Зараз тут навчається лише п’ятеро учнів. Двоє дівчаток – першокласниці, решта діток ходять до третього класу. Другого і четвертого – не набрали, бо не було дітей. 

Мирослава Смоляк – вчитель, і водночас директор школи. Працює тут 25 років. Каже, кожного випускника пам’ятає особисто і радіє їхнім успіхам. "Незважаючи на те, що в нашій школі мало діток, але дітки вчаться гарно. Серед них є одна учениця, яка зараз навчається у Польщі. Є медики, вчителі, агрономи і навіть депутати нашої сільської ради", розповідає завідувач Серединківської школи І ступеня Мирослава Смоляк.

Тут учні навчаються за індивідуальним графіком. Вранці приходять на уроки першокласники, а з 11 години – учні третього класу. Час уроків у них скорочений, однак предмети вивчають такі ж, як у всіх звичайних школах. Усі предмети дітям викладає Мирослава Смоляк, лише на англійську до школи приходить інша вчителька. 

Дітям така система навчання звична. Наприклад, першокласники навчаються за програмою Нової української школи. Кажуть, усе встигають, виконують домашні завдання і старанно працюють на уроках. Дітям подобається і те, що між уроками можуть  по дружньому поспілкуватись з вчителями, навіть погратися. Та й самі учні між собою товаришують. У школі їх лише 5, тому усі перерви та позаурочний час проводять разом.

На Тернопільщині 147 шкіл – малокомплектні. А таких, як у Серединках, де не більше 10 учнів, – 40. В управлінні освіти і науки області розповідають, що утримувати їх набагато складніше. Втім, переконані, початкова школа повинна бути максимально наближеною до учнів.  "Якщо державна субвенція на утримання одного учня закладу загальної середньої освіти на 2019 рік є у нас 19 тисяч гривень, то учень в малокомплектній школі вартує значно більше, понад 50 тисяч гривень", пояснює заступник управління освіти і науки ТОДА Анна Зварич. 

Торік в області закрили 13 малокомплектних шкіл, а ще 2 призупинили свою діяльність. Та чимало таких шкіл, як в Серединках - ще діють. Жителі села не хочуть аби їх навчальний заклад закривали, адже це спричинить незручності. Маленьким дітям доведеться їздити на навчання у сусідні села. Хоча мешканці села і розуміють, що така кількість учнів у школі через ряд причин. Одна з яких - молодь з дітьми масово виїжджають з маленьких сіл, а інша – демографічна криза.

тернопіль школа школа навчання учні школярі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі