Тернополянка показала унікальну колекцію книг, котрі збирала десятиліттями (ВІДЕО)

Тернополянка Леся Вашків зібрала унікальну домашню бібліотеку з понад 4000 тисячі книг . Книги, які ледве поміщаються в будинку, допомагає збирати вся родина. Передає канал Тернопіль1.

Понад 4 тисячі книг – це домашня бібліотека тернополянки. У будинку пані Лесі книжки скрізь: на полицях, столах і навіть в шафах для одягу. Збирала власну добірку книг жінка впродовж всього життя. Значну частину видань пані Леся отримала в спадок від матері. Іншу частину - купувала разом з чоловіком та дітьми. 

"На щастя, Бог послав мені чоловіка, який поділяє моє захоплення. Тут і книжки, які ми купуємо не впродовж років, а десятиліть. І книжки, які мені дарували різні люди з різних оказій. Я сама дарую і дарують мені", розповідає власниця домашньої бібліотеки Леся Вашків.

Власниця бібліотеки розповідає, має звичку щомісяця читати по 2-3 книжки. Це понад сорок нових за рік. Йдеться лише про ті, з якими знайомиться вперше. Крім того, має улюблені книжки, які перечитує незліченну кількість разів. Пані Леся каже, ніколи не шкодувала грошей на покупку свіжих видань, у книжкових магазинах вона частий гість. 

Та якщо вірити статистиці – 43% населення України читають хоча б одну книгу за рік. З них 38% - збирають домашні бібліотеки. Це дані компанії Research & Branding Group. А от вчені Уельського університету довели, якщо читати по 30 хвилин щодня – житимете на 2-3 роки довше. Пані Леся каже, і сама для себе визначила плюси регулярного читання. Серед основних - легко говорити, писати, спілкуватися і думати. 

"Хто в дитинстві не читає, той в зрілості не думає, той не вміє думати. Хто не вміє думати, того легко надурити, бо він приймає погані рішення. Погані рішення вдома, погані рішення на ринку, погані рішення біля скриньки голосування. А відтак, через дурість одного, даруйте мені, або лінивіство, не бажання читати - страждає цілий народ", каже Леся Вашків.

тернопіль книги викладач колекція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі