Тернополяни, які працюють в Польщі, можуть розраховувати на пенсію від цієї держави

Спеціальну угоду про соціальне забезпечення підписала Польща з Україною. Тож тернополяни, які працюють в Польщі легально з 2014 року, отримуватимуть їхню пенсію на таких же умовах, як поляки.

Україна – це шоста країна поза Євросоюзом, з якою підписали таку угоду. Також соцзабезпечення Польща гарантує громадянам Молдови, Македонії, Південної Кореї, Канади, Австралії та США, пише Терен.

Щоб отримати таке соцзабезпечення слід бути застрахованим у Фонді соцстрахування Польщі й робити внески на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування). У стаж вклювключатимуть працю українців в обох країнах. А розмір пенсії визначать пропорційно страховому періоду працівника в державі, яка видаватиме пенсію.

Як підрахували експерти korupciya.com, українці із мінімальною зарплатою в Польщі платять в ZUS близько 2,2 млрд злотих на рік ($ 603,6 млн) і близько 440 млн злотих прибуткового податку ($ 120,7 млн). Скільки доведеться платити пенсій українцям з Фонду соцстрахування Польщі — поки підрахувати важко.

пенсія Польща заробітки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі