Будинки заселили, а сполучення не зробили: мешканці нового тернопільського мікрорайону нарікають на грунтову дорогу (ВІДЕО)

Мешканці багатоповерхівки на вулиці Яреми у Тернополі кілька років не можуть отримати омріяну дорогу. Людям уривається терпець і вони обіцяють вийти з пікетом до міської ради. Про це у сюжеті Тернопіль1.

Мова йде про дорогу, а радше бездоріжжя, яке веде до нового мікрорайону "Північний" у Тернополі. Біля під’їзду новозбудованої багатоповерхівки зібралися мешканці. Говорять про наболіле – дорогу, якої вже кілька років не можуть збудувати. Найбільше обурюються молоді матусі, які щодня змушені водити дітей до школи.

У тому, що немає благоустрою біля новобудов, мешканці мікрорайону звинувачують забудовників. "Основна причина того, що ми так мучимося, забудовник не виконує робіт. Ви погляньте, три об’єкти будують, а там по 3-4 робітники, що вони можуть зробити? Вони так будуть десять років будувати", каже мешканка багатоповерхівки на вул. Яреми Анна Рогач.

До будинку на вулиці Яреми можна доїхати двома дорогами, але жодна не зроблена, скаржаться жителі. "Є дві під’їзні дороги. Однієї з них немає в проекті і скоро її забудують. Ми будемо мати лише одну дорогу, яка виходить на вулицю Київську. Однак там немає жодного благоустрою. З боку міста нічого не зроблено, тому що чекають коли повністю збудують мікрорайон, а це більше 30 будинків. Нам доведеться чекати років 5, коли їх збудують", розповідає мешканець багатоповерхівки на вул. Яреми Віталій Рудан.

Мешканці ще в 2016 році та в 2018 писали петиції щодо капітального ремонту головної дороги мікрорайону "Північний", яка веде до будинків вулиць Смакули, Київська, Головацького, Яреми, церкви Різдва Пресвятої Богородиці, пожежної частини, по якій щодня їздять тисячі автомобілів. Однак дороги так і не дочекалися.

"Ми збирали підписи людей, подали депутату по округу. Ми зустрілися з мером, на що почули відповідь, що є домовленість з забудовником, який будує мікрорайон. Він повинен відновити дорожнє покриття, бо він його, скажімо так, знищив, закінчивши 4 будинки. Їх він збудував і знову почав будувати ще нових 4 будинки", пояснює голова правління ОСББ "Богуслава" Сергій Кос.

Мікрорайон "Північний"  зводять кілька будівельних компаній.  Відтак допоки будівництво не завершать, капітальний ремонт дороги робити недоцільно, кажуть у міській раді.  "Вулиця, яка зараз складає проблему для мешканців вже обжитих будинків, є тимчасовою, тому що ділянки, які роздані різним забудовникам, ведуть будівництво. Робити капітальний ремонт дороги є зараз недоцільно, тому що при будівництві вона руйнується. Після закінчення будівництва, вона буде відновлена, капітально відремонтована і нею зможуть користуватися усі мешканці мікрорайону", прокоментував начальник управління містобудування, архітектури і кадастру Тернопільської міської ради Василь Бесага.

Кожна з будівельних компаній, яка забудовує мікрорайон "Північний" відповідає за благоустрій та зведення своєї ділянки дороги. "Мікрорайон  "Північний" будують декілька будівельних компаній. Частина робіт покладена на будівельну компанію "Матла", будівництво вже розпочате. Це ділянка дороги вулиць Тарнавського - Героїв Чорнобиля. До будівництва дороги вулиць Іллєнка-Яреми компанія не має", каже головний інженер будівельної компанії Віталій Чофай.

Дорогу до мікрорайону "Північний" оцінили в 75 мільйонів гривень. Чи збудують її найближчим часом, і хто візьметься за це - міська рада чи забудовники, наразі говорити важко. 

тернопіль північний дорога
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі