Покинули домівку і почали усе спочатку, переселенці зі Сходу розповіли про нове життя у Тернополі (ВІДЕО)

Українці зі Сходу переїхали до Тернополя в пошуках кращого життя. Тут вони знайшли новий дім, роботу та друзів. Щотижня переселенці збираються разом та допомагають іншим жителям Сходу, які переїхали на нове місце. Передає канал Тернопіль1.

Вимушена переселенка Ольга Астахова переїхала в Тернопіль з селища Луганське на Донбасі. Жінка пригадує, приїхала у місто на два тижні, але через події на Сході живе тут вже 5 років. Повертатись додому не збирається, оскільки вже немає куди. "Поселили, я прожила 2 місяці і  зрозуміла, що повертатись мені більше немає куди. І я вирішила залишатись тут. Приїхав мій чоловік і ми залишились у Тернополі", розповідає пані Оля.  

Жінка каже, з того часу активно допомагає іншим переселенцям, які зважуються покинути свою домівку і переїхати. Часто допомога потрібна не лише матеріальна, але й моральна. "Перше, що ми почали - це допомогли людям, у яких були дітки шкільного віку, зібрати їх до школи у 2014 році. 70 дітей ми допомогли придбати ранці, канцелярію, одяг шкільний. І з тих пір почалась така наша дружба з переселенцями", продовжує Ольга Астахова. 

Покинула свою домівку  і Наталя Цуркан. У липні 2014 року вона разом з дітьми переїхала у Тернопіль. Каже, довелось усе розпочинати з нуля. Шукати роботу, влаштовувати дітей в школу та університет. "Ми купляли собі  зимовий одяг, у нас його просто не було. Те, в чому ми приїхали  - це літній одяг, я його брала тільки дітям, собі не брала. Це було дуже важко все купити, а треба було все", розповідає пані Наталя.

Жінки познайомились у тернопільській церкві "Хліб Життя". Тут щоразу відбуваються зустрічі з переселенцями. За чаєм та кавою всі присутні діляться своїми радощами та тривогами, допомагають один одному. Також тут переселенці можуть отримати необхідний одяг чи взуття, продуктовий набір. Прийти сюди можуть і інші потребуючі.

тернопіль переселенці схід війна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі