
16:40, 28 лютого 2019 р.
Колекцію із 300 унікальних дороговартісних мушель передали тернопільському університету (ВІДЕО)
Частину однієї з найбільших у світі колекцій мушель передали педагогічному університету. Понад 300 рідкісних експонатів тепер можна побачити в геологічному музеї університету. Про це у сюжеті Тернопіль1.
Почути Індійський, Тихий та Атлантичний океани тепер можна у Тернополі. Педуніверситету подарували рідкісні мушлі. Це частина найбільшої у Європі колекції. Близько 300 унікальних експонатів тепер знаходяться в геологічному музеї географічного факультету. Власниця колекції Дарія-Оксана Наконечна каже, збирала мушлі майже 25 років. І жартує, що на витрачені кошти могла б купити 2 квартири. "Я поїхала в США, зайшла в магазин і побачила яка то краса неописана. В нас я такого не бачила, і тому одразу вирішила – буду робити колекцію. Хоча одна мушля вартує 1-1,5 тис. доларів. Ціни казкові, тому потрібно бути фанатом, любити і грошей не рахувати, а купувати", розповідає власниця колекції Дарія Наконечна.
Пані Дарія розказує, колекція в неї не мала. Як виявилось, за кількістю це третя в світі, адже мушель має 3 тисячі. Жінка зізнається, коли зацікавилась мушлями, то і не думала, що аж так захопиться. Свої надбання пані Дарія береже, каже кожна з мушель особлива по-своєму. Але тримати їх лише для себе жінка не збирається, а кілька років тому вона вже дарувала одному з факультетів педуніверситету схожу колекцію, щоправда меншу. Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка Богдан Буяк подякував за подарунок і додав, що це дуже хороша справа, коли люди на фанатизмі все життя збирають такі унікальні колекції і потім ці колекції віддаються в храм науки.
У музеї ТНПУ такому подарунку зраділи. Розповідають, для того, аби зорганізувати його - самі збирали екземпляри. А тепер мають чим хвалитись, адже це вперше геологічний музей отримав дарунок такого масштабу. "Сьогоднішній внесок –це серйозне поповнення колекції, який є незрівнянним і на рівні України, і Європи", наголосив декан географічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка Індрій Кузишин.
Колекцію мушель у педуніверситеті зможуть побачити усі охочі. Там же можна почути шум моря, адже кожна мушля має свій унікальний звук. Геологічний музей відкритий з понеділка по п’ятницю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Академія «Руху» на злеті: Григорій Козловський про амбітні плани розвитку та успіхи на міжнародній арені
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
18:05, 29 квітня
51
20:32, 9 травня
16:57, 1 травня
4
14:59, 7 травня
live comments feed...