• Головна
  • Через скасування нічного тарифу на електрику в Тернополі знову підніматимуть тарифи на водопостачання?
09:29, 1 березня 2019 р.

Через скасування нічного тарифу на електрику в Тернополі знову підніматимуть тарифи на водопостачання?

Через скасування нічного тарифу на електрику в Тернополі знову підніматимуть тарифи на водопостачання?

Скасування нічного тарифу на електроенергію поставило на коліна водоканали малих міст. Від неплатежів за надані послуги хронічно страждають підприємства житлово-комунальної сфери, тепер ведмежу послугу їм зробила і держава.

Нагадаємо, нічними тарифами на електроенергію в Україні юридичні особи не можуть скористатися із 1 січня 2019 р. І збитки, виявилося, несуть не лише промислові підприємства, а й водоканали, що обслуговують невеликі населені пункти, пише Терен.

– Річ у тім, що 1 січня 2019 року набрали чинність норми постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 4 грудня 2018 р. за № 1597 щодо скасування нічних тарифів на постачання електроенергії для юридичних осіб, – каже начальник обласного Управління житлово-комунального господарства і енергозбереження Дмитро Пастернак. – Тому нині постачання електричної енергії споживачам здійснюють за вільними цінами.

Окрім того, із 1 січня втратили силу тарифи, диференційовані за періодами часу доби (для непобутових споживачів). Як запевнили в НКРЕКП, скасування нічного тарифу для юросіб мало коротити перехресне субсидіювання між різними категоріями споживачів. Причому сума економії, на їхню думку, очікувалася у розмірі 3,5 млрд грн.

Варто зауважити, що нічні тарифи дозволяли промисловим і комунальним підприємствам скоротити плату за електроенергію, спожиту з 23 до 7 год, удвічі. Звісно ж, витрати нині суттєво зросли.

– Ми знаємо про цю проблему. Навіть зверталися з цього приводу у Київ, – додає Дмитро Пастернак. – Адже відміну нічного тарифу у сфері ЖКГ страждають водоканали у невеликих містах. Раніше вони могли уночі, електроенергію за нижчим тарифом, наприклад, накачувати резервуари. Тоді удень їм треба було вмикати лише підтримувати тиск у мережі. Тепер таких можливостей для економії немає.

Окрім того, фахівець нагадав: Україна має надлишок електроенергії, особливо – уночі. Якщо раніше ситуацію рятували саме промислові підприємства, які «споживали» тисячі кіловат, то тепер йдеться про «чисті» втрати.

– Це, як мінімум, нерозумно і цю тезу ми також внесли у лист, який відправили до Києва, – продовжує чиновник.

В НКРЕ повідомили, що ситуацію планують врегулювати, виписавши нові «правила гри» у сфері енергетики. Щоправда, коли – наразі невідомо.

Терен ще ще 6 лютого звернувся до представника «Тернопільводоканалу» із проханням про коментар ситуації, щодо відміни нічного тарифу. Зокрема, цікавило конкретне питання – чи така новація НКРЕКП не спричинить нового стрибка у вартості послуг водоканалу.

Відповідь у підприємстві обіцяли надати неодноразово, однак досі цього так і не зробили. Таки обдумують зміни тарифів?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тарифи #електрика #вода
Останні новини
ТОП новини
"Сотні тисяч чоловіків будуть покарані, таких різких заходів від ТЦК ухилянти не чекали": 4 можливі наслідки і мобілізація
"В Україну йде несамовита негода, навіжена злива повертається в області": ніхто не чекав на такий град, дощ і грозу
"Шалена інфекція поширюється в областях України, хвороба викликає ураження горла і шкіри": діти та дорослі в небезпеці
"Зняли більше 120 тисяч гривень": у Тернополі виконавча служба зняла гроші, які надійшли матері за загиблого на фронті сина
Оголошення
live comments feed...