Знахідка, зроблена хлопчиком 20 років тому на Тернопільщині, виявилась фрагментом чудотворної ікони (ВІДЕО)

У Зарваниці на зруйнованій хаті місцевий мешканець Віктор Чернов знайшов унікальний фрагмент втраченої ікони Розп’ятого Спасителя. 

По центр іконостасу була ікона Розп’ятого Спасителя. Віктор Чернов показує єдине фото, яке йому вдалося розшукати. Це найточніше зображення, як ікона виглядала у 1910 році. Історією ікони Розп’ятого Спасителя Віктор Чернов почав цікавитися невипадково. Влітку він часто приїздив на канікули до бабусі і дідуся в Зарваницю. І ось одного разу чоловік, знайшов частину ризи ікони на розвалинах старої будівлі в Зарваниці. Це було 20 років тому.

"Йшовши стежкою попри ті бляхи я побачив ризу. Вона була срібна. Обійшов ще територію, але іншої частини не знайшов",- розповідає Віктор.

Тоді ще малим хлопчаком Віктор не знав, яка цінна знахідка йому потрапила до рук. Майже через два десятки років він прочитав книгу "Історія Зарваниці", там і впізнав шматочок ризи на іконі Розп’ятого Спасителя.

Що робити зі своєю цінною знахідкою Віктор не знав. Живучи на Івано-Франківщині, побачив біля обласного краєзнавчого музею банер проекту "Врятуймо скарби разом". Вирішив звернутися до фахівців музею, реставратора Валерія Твердохліба.

"Я підійшов до нього, щоб він мені допоміг чи це дійсно оригінал ікони. Він дуже зацікавився. У Львові дали заключення, що це ікона епохи бароко 18 століття",- додає Віктор.

Торік у жовтні Віктор Чернов передав ризи до церкви Пресвятої Трійці у Зарваниці, де її помістили поряд з вотами та срібною короною, що колись жителі міста Бережани подарували на знак вдячності за отримане чудо, після молитви перед Іконою Розп’ятого Спасителя. Каже, що хоче, щоб вони повернулися назад, де були раніше.

Однак історія ікони Розп’ятого Спасителя на цьому не завершилася. Отець Роман Демуш розповів про важливу знахідку в Львівському державному архіві.

"Дуже цікавим є те, що Львівському архіві були знайдені документи на 98 аркушів, які підтверджують приїзд комісарів до Зарваниці. У цих документах є свідчення як місцевих жителів, так і людей, які отримали багато ласк оздоровившись перед іконою Розп’ятого Спасителя",- розповів о.Роман Демуш.

Однак, зважаючи на труднощі у пошуках оригіналу Чудотворної Ікони Розп’ятого Спасителя, нещодавно, з Благословення Митрополита Василія (Семенюка), створили копію ікони. Її написав іконописець Володимир Свідерський.

Детальніше дивіться у відео "Т1".

Чудотворна ікона фрагмент знахідка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі