До уваги тернополян: Україною ширяться смертельно небезпечні паразити (ВІДЕО)

Тернополян застерігають бути обережними. В Україні фіксують поширення небезпечних паразитів: зокрема, встановлено, що у Миколаєві третина безпритульних собак заражена смертоносним паразитом, який може передатися людині через укус комара чи блохи.

Як інформує "ТСН", паразит небезпечний тим, що оселяється в організмі собаки й розмножується там доти, поки не вб'є його.

Відомо, що паразит походить з тропічних країн, а в Україні з’явився у 1990-х роках. Його розміри можуть сягати 40 сантиметрів у довжину. Симптомів зараження не спостерігається аж до останньої стадії.

"Коли паразит локалізується вже всередині серця – лікування небезпечне, тому що, знищуючи паразита, паралізуючи його у серці, ми викликаємо тромбоз", –  розповідає начальник дільничної ветлікарні Інгульського району Миколаєва Федір Безсонов.

Ветеринари радять перевіряти своїх домашніх улюбленців на дерафілярїї та не забувати робити профілактику проти цього вірусу.

Медики стверджують, що паразит може бути й в людини, адже передається через укус комара.

"Почервоніння на місці укусу. Потім з’являється такий бугорок, який може переміщатися по шкірі в області кінцівок, тулуба, голови. У жінок можуть бути молочні залози, а у чоловіків – статеві органи", – заявила завідувачка відділенням організації епідеміологічних досліджень Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України Олена Табола.

Поки що критичну ситуацію із паразитами фіксують у Миколаєві, однак не виключене його активне поширення і в інших регіонах України.

Проте найчастіше він осідає в районі очей. Розміри його від семи до 12 см. Має ниткоподібну форму.

Для людини цей організм не є смертельним. Лікарі запевняють, що паразит може зростати до певних розмірів, потім інкапсулюватись і померти. Після цього в людини починається запальна реакція. Тоді необхідно піти до хірурга, який  уже вилучає гельмінта. 

Проте зараження може призвести до летального випадку, якщо паразит опиниться у серці, де його загибель може спричинити тромбоз.

Медики закликають тернополян бути обачними, регулярно обстежувати своїх домашніх улюбленців у ветеринарів та дотримуватися елементарних правил гігієни. 

Паразит шириться небезпечний
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі