Національній валюті сьогодні виповнюється 101 рік: що можна купити за 10 гривень у Тернополі?

101 рік тому молода українська держава ввела власну грошову одиницю – гривню. І хоча тодішня національна валюта не мала ніякого фінансового забезпечення, окрім хіба доброго імені держави та протрималася всього кілька років, вона стала доказом – Україна суверенна держава з власними фінансами. Журналісти Тернопіль1 вирішили з'ясувати що нині можна купити на 1 і 10 гривень. 

Протягом століть гривня знецінювалась і зовсім зникала з обігу, змінюючись рублями та карбованцям. Однак врешті-решт вона повернулася у гаманці українців. Одним із епізодів повернення, хоч, на той час і не остаточного, було запровадження Центральною радою 1 березня 1918 року нової грошової одиниці – а по суті, давно забутої старої – гривні. 

Сьогодні гривня залишається незмінною частиною повсякденного життя українців. А тернополяни, йдучи за продуктами звикли мати при собі мінімум сто гривень, ще краще – двісті. Люди кажуть, гроші зараз дуже знецінилися і навіть 100 гривень вже вважають копійками. В магазин тернополяни беруть щонайменше 300 гривень, в школу дітям дають по 20-50 кишенькових, а на 100 кажуть, купити можна лише хліб і молоко. 

Ми завітали в один із продуктових магазинів міста і підрахували, що маючи лише 10 грн в кишені – багато не купиш, хіба що кілограм картоплі або яблук, одну-дві морквини чи декілька цибулин. Недостатньо навіть, аби зварити суп. Усі інші товари, які спокушають низькою ціною, це здебільшого снеки або безалкогольні напої. А одна гривня сьогодні - це примітивна жуйка або 2 коробки сірників.

"Копійка гривню береже" - люблять казати в народі. Однак цей крилатий вираз українці можуть невдовзі забути: до 2020 року Нацбанк планує ввести в обіг монети номіналом 5 і 10 гривень і в той же час припинити випуск паперових купюр. Тому невдовзі 10 грн можна буде по праву вважати копійками.

тернопіль гривня валюта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі