У Тернополі пропонують опанувати нову професію й непогано заробляти (ВІДЕО)

У Тернополі пропонують нову професію. Відтак можна не лише отримати заробітну плату, а й допомогти зберегти чиюсь сім'ю. Мова йде про дітей, яких забрали від батьків за рішенням соціальних служб, а вихователі можуть тимчасово прийняти до себе дитину, поки її рідні вирішують проблеми. Показує Тернопіль1.

Не лише догляд, а й повноцінна робота. У Тернополі запроваджують досвід патронатних вихователів. Це тимчасове перебування дітей в чужій сім'ї, якщо рідна - проблемна. Наприклад,  через пияцтво, фінансову неспроможність чи інші складні життєві обставини - соціальні служби передають дітей у центри реабілітації. Тут на вихованні малюки можуть бути до 9 місяців. Їх доглядають, навчають, лікують.  В рік сюди потрапляє майже 200 дітей, то ж заклад, як правило, переповнений.  При нормі 25 дітей, зараз їх більше 30-ти. "У нас були випадки, що й 36 було. Ми розуміємо що є потреба, не можемо відмовити. Буває так, що дзвонять: маму госпіталізували, а дитина вештається вулицями. Ми розуміємо, що тій дитині не буде де спати, що вже казати про те, чи вона снідала", розповідає практичний психолог, вихователь-методист Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Наталя Костюк.

Наталя Костюк додає, у центрі діти мають все необхідне, окрім сімейного затишку. Приділити достатньо уваги кожному важко, тому методисти реабілітаційного центру підтримують запровадження патронатних вихователів. Тим паче, що з ними діти перебувають тільки поки батьки вирішують свої проблеми. Найдовший термін - 6 місяців. "Краще тим, що дитина залишається у сімейній формі виховання. Тобто дитину не забирають в інтернат чи реабілітаційний центр. Так, там хороший догляд, але дитина не бачить сім'ї", додає провідний фахівець Тернопільського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталя Ніздрань.

Патронатний вихователь може прийняти дитину будь-якого віку: від народження до повноліття. Проте, він має підготуватись, додають у соціальній службі. Потрібно надати пакет документів, медичні довідки, бути у шлюбі та мати досвід виховання дітей. обов'язкова умова - пройти відповідне навчання. За догляд та турботу патронатний вихователь отримуватиме щомісячну допомогу на дитину у розмірі від 3 до 4 тисяч гривень. А також заробітну плату від 9 до 11 тисяч. 

"Під час перебування у патронатній сім'ї на дітей виділяються кошти у розмірі 2-х прожиткових мінімумів, на місяць на кожну дитину. І також праця патронатних вихователів оплачуватиметься", розповідає начальник відділу соціально-правового захисту дітей служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради Ольга Солтис.

А поки дитина перебуває у патронатній сім'ї, у соцслужбі допомагають батькам вийти з складних ситуацій і змінитись.  В іншому випадку  їх позбавляють батьківських прав. Та в соціальній службі додають, усіма силами старатимуться цього не допустити. Адже головна мета патронату – зберегти сім'ю, незважаючи на будь-які життєві обставини. 

тернопіль патронатна сімя діти догляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі