У Збаразькому замку на Тернопільщині діє експозиція чудотворних ікон з потужною енергетикою (ВІДЕО)

Більше сотні старовинних ікон реставрував художник Володимир Магінський. Чоловік проживає у Львові, але вже багато років працює у Збаражі. Каже, до кожної ікони у нього індивідуальний підхід.  А реставраційні роботи можуть затягнутись на роки. "Кожна ікона чи образ має щось своє. І до неї треба мати своє відношення. Я наприклад зараз одну ікону реставрую 6 років. Це є дуже кропітка робота", пояснює живописець, реставратор Володимир Магінський. Розповідає Тернопіль1.

Реставрує ікони митець переважно влітку. Працює у власній майстерні. А далі робить виставки. А от постійну експозицію Володимир облаштував у Збаразькому замку. Каже, відновлені ікони, які тут представлені мають потужну енергетику.  

Живописець розказує і про унікальні святині. Наприклад, він відреставрував ікону Богородиці Замилування. Датована 1833 роком. Почути від Володимира Магінського можна не лише про це, але й містичні історії. Чоловік переконує, що у Збаразькому замку є привиди. "Вночі просто я чув, як якісь кроки були, ніби йде людина. Таке враження було. Це була десь 12-та година ночі і так було трошки моторошно. Тому дійсно тут є привиди", додає Володимир Магінський. 

Зараз у Збаразькому замку можна переглянути не лише експозицію старовинних ікон, але й два нових зали, над реставрацією яких працювали два роки. Нині у виставкових залах замку міститься понад 50 тисяч експонатів, діє біля тридцяти постійних виставок. Є ще музей зброї, зали сакрального мистецтва і антикваріату.  Відтак, у замку кажуть, кожен турист, який сюди приїде, знайде для себе цікавинку. 

тернопіль збараж замок ікони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі