У Тернополі всіх охочих навчали виготовляти унікальні обереги (ВІДЕО)

В бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля" відбувся майстер- клас з виготовлення "мартеничок". Ці обереги родом із Болгарії. Вони символізують прихід весни. Саме тому напередодні 1 березня тернопільські бібліотекарі взялись за роботу.

"Мартинечки" виготовляють з білих і червоних ниток. Зазвичай це шерстяні або бавовняні. Білу нитку називають "піжо", тобто хлопчик. Уособлює вона мужність і силу. А червона – “пенда”, тобто дівчинка, а відповідно здоров’я та краса.

"Ми ставимо собі за мету популяризувати нашу культуру, Болгарію, історію, традиції нашого народу.

Сьогодні ми зібралися в цій бібліотеці для того , щоби провести майстер-клас з виготовлення "мартенічок". В Болгарії це дуже велике свято. Ці обереги дарують один одному в знак великої любові, поваги, побажанням здоров’я і щастя",- розповідає голова ГО "Болгарський культурно-просвітницький клуб "Трендофіл"" у Тернопільській області Ольга Бурило.

Дізнатись про ці традиції та спробувати самотужки виготовити оберіг, було чимало охочих. Люди активно вивчали усі деталі і робили ляльки, аби потім подарувати знайомим. Свої вміння перевіряли і дорослі, і діти.

"Дуже цікаво, ми вперше це робимо, але дуже цікаво, надіємося що нам вдасться. В мене 1 березня день народження, то це буде подарунок мені",- ділиться враженнями працівник бібліотеки Галицького коледжу ім.В.Чорновола Ольга Богданівна.

Майстер-клас організували для того, щоб навчитись болгарських традицій, і в майбутньому передати їх обдарованим дітей. Захід назвали "В гостях у баби Марти".

"Я думаю, що людям буде цікаво подивитися, які в цього народу є обереги. А ще захід для того, щоб бібліотекарі розказали про це своїм учням, своїм активним читачам, і не тільки розказали, але і вміли разом з ними отакий майстер–клас провести",- додає методист бібліотечних фондів Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Ольга Кульчицька.

Кілька хвилин, і "мартеничка" готова. Ось дівчина і хлопець – оберіг, і водночас символ любові та поваги. Ось ляльки-обереги готові. Знавці розказують, зробили їх вчасно, напередодні весни, а вивішувати треба на плодове дерево, перед тим як з вирію повертатимуться перші лелеки.

Детальніше дивіться у відео "Т1".

Мартенчики обереги Болгарія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі