З'ясувалося, яке насправді призначення "таємної кімнати", виявленої під землею на Тернопільщині (ФОТО)

Сенсаційна знахідка в середмісті Чорткова під час виконання ремонтних робіт  підземелля буквально приголомшила Інтернет. Місцевий краєзнавець, археолог та спелеолог Володимир Добрянський надав авторитетний коментар щодо походження тієї кімнати, яку несподівано виявили під землею.

Як повідомляє "Чортків. Сіті", чоловік переконаний, що це – підвальне приміщення не існуючої нині будівлі ХІХ століття, розібраної після Другої світової війни – десь в 50-х рр. ХХ ст. Обставини, що спонукали знести будинок, – насамперед його аварійний стан. Мабуть, за технічними нормами він вже був не придатний та небезпечний для проживання з різних причин: пошкодження в час війни чи пожежа, незадовільна експлуатація тощо.

Чому в підземеллі знайдено кімнату, та ще й чималеньку – завдовжки 10 метрів, завширшки три і заввишки 2,3 метра? Виявляється, під будівлями зазвичай закладалися підземні споруди, які разом з фундаментом підтримували вертикальний вектор навантаження несучих стін та забезпечували їх стійкість. Це могли бути окремі кімнати або цілі їх секції, або коридор з галереєю бокових кімнат. У них прокладалися магістральні шляхи водопроводу та каналізації, електрозв`язку, знаходилися міні-електростанції, котельні, пункти цивільного захисту і т. п.

В індивідуальному використанні це були складські приміщення для зберігання продуктів харчування та їжі, реманенту, майстерні. Часом у випадках воєнних лихоліть та природних катаклізмів такі підвальні приміщення служили надійним укриттям для людей.

Звісно, призначення чортківської знахідки варто досліджувати. Однак археолог наголошує на першочерговій необхідності обстеження технічного стану виявленого підземелля. Бо під дією водо-ерозійних процесів та механічною дією гравітації воно неодмінно провалиться. А це може зачепити ще й стан найближчих будівель. Тому, на думку В.Добрянського, знахідку потрібно законсервувати, а відтак братися до реставрації.

Про інші версії походження кімнати читайте за посиланням.

З'ясувалося, яке насправді призначення "таємної кімнати", виявленої під землею на Тернопільщині (ФОТО), фото-1 З'ясувалося, яке насправді призначення "таємної кімнати", виявленої під землею на Тернопільщині (ФОТО), фото-2
Таємна кімната під землею Тернопільщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі