Лісівники закликають тернополян милуватися первоцвітами лише фотооб’єктивом

З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являються тендітні первістки оновленої землі – первоцвіти.  Бережанські лісівники закликають усіх милуватися первоцвітами лише фотооб’єктивом.

Як зазначають на сайті Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства водночас разом із весняною природою активізуються й збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 березня.

Заради грошей щороку знищують тисячі цих видів рослин. Не зупиняє «торговців красою» і те, що ці первоцвіти занесені до Червоної книги, а деякі зовсім на межі зникнення. В Україні вже зникло майже 50 видів рослин. І цей процес триває.

Як поінформував інженер охорони і захисту лісу державного підприємства “Бережанське лісомисливське господарство” Володимир Кустов, відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн) із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3655 грн) із конфіскацією об’єктів рослинного світу

Тернопільщина первоцвіт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі