Тернополянин розкрив таємницю “Червоної рути” (ФОТО+ВІДЕО)

Всі ми знаємо про легендарний феститваль "Червона рута", що започаткований у 1989 році у Чернівцях. Він став ковтком свіжої української музики та відкрив широкому загалу чимало зірок української естради.

Проте навіть не всі кіцманчани знають і пам’ятають, що вперше фестиваль української пісні із аналогічною назвою було проведено в рідному місті Володимира Івасюка – в Кіцмані. Він тривав з 26 червня по 3 липня 1988 року.

Про це під час презентації фотовиставки, присвяченої 70-літтю Володимира Івасюка розповів фотожурналіст із Тернопільщини Роман Островський.

Справа в тому, що, за словами очевидців, цей фестиваль не був схвалений радянськими спецслужбами і тодішні кадебісти забороняли навіть фотографувати дійство.

Все ж інформація про першу "Червону руту" збереглася. Роман Островський  привіз у Кіцмань копію афіші, програми фестивалю, кілька світлин із концерту: зал із глядачами та світлину Михайла Івасюка із ведучою фестивалю Оксаною Савчук (зараз – заслужена артистка України, солістка дуету "Писанка").

Не зважаючи на заборону поширення інформації про фестиваль, було знайдено дві статті про захід у Кіцманській районній газеті, що тоді називалася "Радянське життя". Це інтерв’ю з начальником відділу культури В.І.Пентелюком та підсумкова стаття про фестиваль, де журналіст Мирослав Куєк поспілкувався із учасниками фестивалю Лілією Сандулесою та Назарієм Яремчуком.

Детальніше читайте у "Вільне життя".

Тернополянин розкрив таємницю “Червоної рути” (ФОТО+ВІДЕО), фото-1 Тернополянин розкрив таємницю “Червоної рути” (ФОТО+ВІДЕО), фото-2 Тернополянин розкрив таємницю “Червоної рути” (ФОТО+ВІДЕО), фото-3 Тернополянин розкрив таємницю “Червоної рути” (ФОТО+ВІДЕО), фото-4
Червона рута фестиваль тернополянин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі