Через черкаську фірму тернополяни будуть ходити брудними вулицями?

Декілька місяців в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради не можуть провести тендер на вибір підприємства, яке буде прибирати місто. Оголосили його, як і належить, ще у листопаді 2018 року. Та одна із фірм, яка бере участь у тендері, скаржиться на те, що управління виставляє дискримінаційні умови і подає скарги до антимонопольного комітету. Через це доводиться змінювати умови конкурсу та повторно його оголошувати, що й затягує саму процедуру конкурсу.

– Ще 20 листопада минулого року ми оголосили тендер на утримання міста на 2019 рік, – розповів ЗЗ Олег Соколовський, начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології. – Це міжнародний тендер, він триває довго – більше двох місяців, якщо все нормально. І тільки ми підходимо до виконання процедур фірма із Черкас, яка бере участь у тендері, заявляє, що ми ставимо дискримінаційні умови і подає скаргу в антимонопольний комітет. Наприклад, одна із наших умов, що база підприємства, де зберігають пісок, машини має розташовуватися не далі Тернопільського району. Фірма ж зазначає, що ні, це дискримінація, база має бути де завгодно. Антимонопольний комітет підтримує її і процес затягується. Доводиться змінювати правила, повторно оголошувати тендер. Виходить, що ми просто процедурно не можемо провести тендер. Із фірмою, яка виграла попередній конкурс, ми продовжуємо договори на 20% від угоди і вони продовжують працювати на початку наступного року, до проведення нового тендеру. По коштах це приблизно 4 мільйони гривень для «Авакспроф» і 3 мільйони для «Міськшляхрембуд». Зараз ці гроші ми вже вичерпали і підходимо до ситуації, коли грошей немає і тендер не проведений. Участь у тендері беруть декілька  фірм, і ні в кого немає зауважень, тільки у черкаської є. Наразі ми маємо два листи від підприємців, які обслуговують місто, що вони не можуть продовжувати прибирання, тому що запас коштів вичерпався. А це може призвести до надзвичайної ситуації та погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті.

Щоб місто продовжували прибирати, на одному із засідань виконкому було прийнято рішення дати дозвіл управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології на відшкодування витрат, пов’язаних із залученням техніки та механізмів суб’єктам господарювання задіяних в утриманні вулично-дорожньої мережі та об’єктів благоустрою територіальної громади у відповідності до актів виконаних робіт, прийнятих балансоутримувачем шляхово-мостового господарства – відділом технічного нагляду Тернопільської міської ради. Щодо дій фірми із Черкас, то, за словами Олега Соколовського, про них повідомили правоохоронним органам та СБУ.

прибирання місто тендер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі