"Весна, романтика і кохання": у Тернополі відбувся дивовижний концерт (ФОТО)

На енергетичномі рівні в залі відчувався  потужний потік музики  весни, який  розпочинає  пору цвітіння і дозволяє  поринути  у чарівний світ звуків.

Як повідомляє "ПроТе", саме так сприймався концерт Муніципального Галицького камерного оркестру під орудою народного артиста України Василя Феленчака.

Шляхетно зазвучала  повість про  глибокі  почуття, благородство, яке дарує пора закоханості. Це прочитувалося у звуках музичних інструментів, що  злагоджено розгортали  події  з історії оскароносного "Короля левів" Елтона Джона, запитуючи "Чи можеш відчути любов?".

У кожній із мелодій  Джона Леннона, Пола Маккартні звучала  проста, щоденна, щира любов, що  читається між рядками, як у пісні "Вечір важкого дня". Зал бурхливими  оплесками  дякував оркестру за чудове виконання  мелодій про почуття. Ось цей твір  звучав, як очевидне зізнання в коханні. У ньому  прямо і відверто  говориться "Я не можу відвести очей від тебе", а далі вже зовсім все конкретизується "Я люблю тебе, бейбі, і дозволь мені любити тебе".

Це результат спільної праці двох американських авторів та виконавців власних пісень Боба Кру і Боба Гаудіо.  Мелодія цього невеликого музичного  твору, написаного для голосу в супроводі інструменту на ліричний вірш віддалася в душі  меланхолійним романсом. Словом, суцільна лірика і романтизм. Король романсів Олександр Олесь писав  зізнання в коханні, які згадалися під мелодію оркестру. 

"Я закоханий, Люблю! Не признаюся нікому, навіть місяцю ясному, тільки, може, солов’ю. І сказав… А солов’ї вітру, хмарам розказали. І тепер думки мої вся земля і небо взнали…"

Популярна американська співачка, авторка пісень та актриса Леді Гага, яка славиться своїм неординарним баченням усього, чим займається, вирішила змінити підхід до романсу. Насамперед, цей жанр  у її трактуванні став "the BAD", тобто, поганий. А по-друге, вона для цього так би мовити, "поганого" романсу, вирішила запозичити класичну музику – тему фуги сі-мінор Йогана Себастьяна Баха. Навіть більше – сама написала до пісні текст. Вийшло не так вже й погано, хоча, на перший погляд, синтезовані фрагменти з Баха, виконані в попсі, звучать дещо незвично.

Музиканти переконали, що можна  розповідати про любов по-різному. І в стилі популярної мелодії, і рок-музики, і романсу, як класичного, так і не зовсім.  А як кохання оспівує джаз, можна зрозуміти на прикладі пісні американського композитора та автора пісень Коула Портера "Ніч і день", яку він  написав  ще в 1932 році. Особлива мелодія тим,  має здатність панувати над часом. Чому? А тому, що у ній все просто – вночі і вдень – "тільки ти, під місяцем і під сонцем, близько від мене чи далеко" – ця формула зізнання в коханні є настільки досконалою, що всі приймають її як аксіому.

Якщо ми  спробуємо дати відповідь на запитання, в чому ж секрет популярності мелодії Гарольда Арлена "Понад райдугою", то знайдемо це на поверхні. У ній оспівується любов до життя,  до світу, що оточує, і водночас – прагнення змінити його на краще.

В цьому великий успіх і однієї з найліричніших і найдраматичніших  пісень про кохання  Франческо Сарторі "Час казати "прощавай"", де  є і безмежне кохання, і розлука, і страждання від неможливості бути разом, і утвердження того, що закохані зберігають любов у своєму серці назавжди, і цьому не стають на заваді ні відстані, ні океани, ні час…

Подарував оркестр і порцію кави… тернопільської, адже кава і кохання, як весна і романтика. Коли, як не за філіжанкою  кави, відбуваються романтичні побачення, звучать особливі зізнання, складаються нові стосунки, будуються щасливі плани…  Отож, кава – як виклик брутальній долі, коли самотньо за столиком десь у кав’ярні, кава, як зброя, захована в горнятку, з якого можна на двох тягти час до ранку, кава, як привід зустрітись і прямо поговорити, наговоритися. Як протест, маніфест, забава, як секрет, яким хочеться поділитися, як ознака дозволеності і дорослості, як підстава, як символ. Цими словами ведучі концертної програми поетка Олена Лайко і заслужений журналіст України Михайло Зубик ввели  глядацьку залу в мелодію  Е. Морріконе "Новий кінотеатр Парадіз".

А ще  того вечора у залі звучав  вальс. Дуже часто почуття закоханим допомагає висловити танець. І вальс серед них займає одне з перших місць. Адже саме тут є можливість впевнено підійти до дами серця, галантно поклонитися, подати руку і закружляти по паркету, підкорюючись вічному, звичному і такому  легкому ритму. І не потрібно тут жодних слів – є просто музика. Багато знаних і шанованих композиторів цілого світу, не лише Європи, звертали і звертають на вальс свою увагу.

Але є твори, які можна назвати справді класичними зразками такої музики. Серед них – вальс із балету "Сім красунь" одного з найвідоміших композиторів Азербайджану 20-го століття Кара Караєва. Зараз, переживаючи нову хвилю визнання, цей твір дуже часто лунає у концертних залах Відня, Лондона, Парижа, є у репертуарі знаних оркестрів Німеччини та Італії. Саме цей вальс особливо урочисто  звучав у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру.

Отже, романтична музика – така різна, така цікава, така несхожа і при цьому, єдина в одному, –  дає  можливість слухачеві зрозуміти, що  закоханість чи  піднесені почуття,  які  ми відчуваємо до інших, – це безцінний скарб життя.  І як добре жити – заради посмішок без приводу, довгих розмов, відпочинку після важкого дня, заради блиску в очах, танців під дощем, улюблених пісень і хороших книг, заради людей, які сприймають тебе таким, яким ти є,  заради усіх тих дрібниць, що змушують відчувати  смак життя.

Про музику і романтику, про почуття, передані засобами музики, про кохання, яке здатне жити і звучати у кожній ноті, можна говорити без кінця. Романтика почуттів – річ незбагнена. Галицький  камерний  оркестр своєю музикою  розкрив багатогранність почуття,   красу кохання, романтичних стосунків, які бувають то  теплі і затишні, як відданість батьків, то дзвінкі і веселі, як обійми друзів, то ніжні і світлі, а часом гострі й пекучі.

З’являючись нізвідки, любов, як правило, потім уже нікуди не зникає. Якщо й відсторонена з переднього плану іншими подіями чи захопленнями, вона все одно назавжди залишається у таємних схованках нашого серця.  А ще вважається, що любов – це  єдина річ, яку можна подарувати, і все ж вона у нас залишається. Романтична музика  зачарувала  тонкими субстанціями почуттів, чистотою помислів, які сьогодні не завжди є в нашому житті. Люди стужилися за справжнім, глибоким, ніжним, високим. І саме  музика глядачам подарувала це  свято, за що вони довго не відпускали артистів, купаючи їх в оплесках.

Маестро Василь Феленчак, дякуючи глядацькому залу,  закликав:

"Даруйте свою любов близьким людям, і нехай вона завжди залишається з вами, зігріваючи і осяваючи своїми світлими, теплими променями серце, кожен день – буденний чи святковий, і весь Всесвіт довкола".

"Весна, романтика і кохання": у Тернополі відбувся дивовижний концерт (ФОТО), фото-1 "Весна, романтика і кохання": у Тернополі відбувся дивовижний концерт (ФОТО), фото-2 "Весна, романтика і кохання": у Тернополі відбувся дивовижний концерт (ФОТО), фото-3 "Весна, романтика і кохання": у Тернополі відбувся дивовижний концерт (ФОТО), фото-4
Концерт мелодії весна Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі