Тернополянам розповіли, як боротися зі страшною хворобою, що розвивається без симптомів (ВІДЕО)

Всесвітній День боротьби з глаукомою відзначали 6 березня. Лікарі кажуть, підступність цього захворювання полягає в тому, що в більшості випадків воно розвивається і прогресує безсимптомно.

Медики кажуть, найчастіше недуга розвивається у тих, кому за 40.

"Основні причини - це підвищений внутрішньоочний тиск, вік і супутні захворювання",- каже лікар-офтальмолог Марія Попович.

У більшості випадків захворювання починається без симптомів. Згодом відбувається затуманення зору, зниження його гостроти, "літаючі мушки" перед очима, поява райдужних кіл при погляді на джерело світла, болі голови та очей.

У разі виникнення таких скарг слід негайно проконсультуватися з лікарем-офтальмологом. Хвороба за пізнього виявлення та без адекватного лікування призводить до неминучої сліпоти.

"В домашніх умовах виявити глаукому важко. Тому після 40 років всім рекомендують обстеження в офтальмолога. Зазвичай люди приходять з глаукомою вже в запущеному стані",- додає Марія Попович.

Найважливіший крок у профілактиці глаукоми - це щорічні огляди. Лікар виміряє внутрішньоочний тиск, огляне диск зорового нерва та перевірить поле зору. Хоча вилікувати глаукому неможливо, сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування глаукоми, зберігаючи при цьому зір і працездатність людини та запобігаючи сліпоті та інвалідності.

За даними Міжрегіональної громадської організації "Асоціація хворих на глаукому", нині глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабозорості. Кількість глаукомних хворих у світі вже перевищила 100 млн. осіб.

Детальніше дивіться у відео "Т1".

Хвороба лікарі глаукома
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі