Що тернополянам обов'язково варто зробити в Прощену неділю

10 березня 2019 року православні християни відзначають "Прощену неділю". Прощена неділя означає останній день Масляної.

Масляний тиждень передує Великому посту. Нагадаємо, що цього року Масляний тиждень починається 4 березня і закінчується 10 березня, пише УНІАН.

Прощена неділя - це день, в який потрібно відпустити всі образи, налагодити стосунки з рідними, друзями і знайомими, колегами, сусідами та іншими людьми. Необхідно залагодити всі конфлікти.

При чому першими повинні зробити цей крок дорослі: батьки попросити вибачення у дітей, учитель - учнів, начальник - у підлеглих. В цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та парафіяни просять один в одного прощення, щоб увійти у Великий піст із чистим серцем, примирившись з усіма ближніми. У цей день добре сповідатися, якщо ви відчуваєте таку потребу.

У церквах у Прощену неділю проводяться читання Євангелія про Великий пост, прощення гріхів та очищення душі і тіла. В цей день не можна лихословити, займатися важкою фізичною працею і земельними роботами. При цьому варто балувати себе смаколиками, адже вже 11 березня настане перший день Великого 48-денного посту перед Великоднем.

За традицією варто зібратися за столом всією родиною. А якщо після святкування на столі недоїденими залишилися млинці, то чекати в сім'ї поповнення.

Після вечері зі столу не прибирають, а накривають його білою скатертиною, потім овчиною, щоб в домі був достаток. Залишками їжі обов'язково пригощають тварин і птахів.

Прощена неділя свято традиції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі