Із Сибіру, через Африку у Великобританію: неймовірна історія двох британок родом з Тернопільщини (ФОТО)

Днями Великі Бірки, що поблизу Тернополя, відвідали дві жительки Великобританії. Жінки – онуки депортованих у 1940 році великобірківчан, щоб відвідати батьківщину своїх батьків. Пише Терен.

З Великобританії на Тернопільщину приїхали Джоан і Хелен Марищаки, сім’ю яких у 1940 році депортували до Сибіру.

– У 1937 році Йосип Марищак з дружиною і трьома синами з села Грабовець перебрались до Великих Бірок, викупивши у Анастасії Студенної, за 610 злотих, змельну ділянку і хатину, – переповідають історію у селищній раді. – Сім’я жила з обробітку землі, вирощували тютюн. Але незабаром наступили грізні часи, розпочалась війна, а вже навесні 1940 року нкведисти депортували всю сім’ю Марищаків до Сибіру.

За історією, Йосип вступив добровольцем до війська, а за ним вирушила вся сім’я, проте невдовзі він захворів на тиф і помер. Сім’я змушена була їхати далі разом з військом. І в результаті вони дістались до Африки, а вже наприкінці війни – до Великобританії. Як розповіли британки, спогади про дитинство і туга за рідною мовою батьків не полишала. Тому згодом жінки вирішили розшукати батьківщину батьків. Дорога привела їх у Грабівці та Великі Бірки.

Із Сибіру, через Африку у Великобританію: неймовірна історія двох британок родом з Тернопільщини (ФОТО), фото-1 Із Сибіру, через Африку у Великобританію: неймовірна історія двох британок родом з Тернопільщини (ФОТО), фото-2 Із Сибіру, через Африку у Великобританію: неймовірна історія двох британок родом з Тернопільщини (ФОТО), фото-3
тернопіль британція сибір великі бірки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі