"Доню, а ти хоч знаєш, хто він?": тернопільський журналіст був приголомшений, що молодь забуває про Володимира Івасюка

Журналіст Роман Островський був прикро вражений ситуацією, яка склалася на Тернопільщині. Тутешні мешканці забувають про Володимира Івасюка. На такий висновок чоловіка наштовхнуло спілкування із молоддю.

"Їхав я автобусом із Кіцманя", – розповідає Роман Островський. – "Це було після виставки, присвяченої Володимиру Івасюку. Четвертого березня виповнилося 70 років, як він народився. Я їхав щасливий, життєрадісний, під враженнями. В дорозі біля мене сіла гарна дівчина. Я їй розповідаю, що їду із музею Володимира Івасюка.

 Говорю про виставку, про заходи, приурочені Володі Івасюку. І потім бачу, що дівчина щось так дивиться на мене тупо. Збагнув, що вона не розуміє, про що йде мова. Питаю: "Доню, а ти хоч знаєш, хто такий – Володя Івасюк?".

А вона так щиро каже: "Ні, я не чула про нього". Я кажу: "Як не чула Володю Івасюка? А де ж ти вчишся?". А вона відповідає: "Вчуся в Теребовлянському коледжі культури і мистецтв". Мене дуже здивувало – як це студентки Теребовлянського коледжу культури і мистецтв не знають, хто такий Володя Івасюк. Питаю дівчину: "А пісню "Червона Рута" знаєш?". Вона відповіла, що чула пісню. А от те, що її написав Івасюк, не знає. Я запитав: "Ким працюватимете після закінчення навчання?". Дівчина відповіла, що будуть культпрацівниками".

Роман Островський помічає, що люди не знають про культового українського композиторі і поета Володимира Івасюка. Особливо, яка каже, молодь.

"На превеликий жаль, культура занепадає", – продовжує Роман Островський. –"Українська естрада спрямована до металу, до року. Але усе залежить від виховання. От мою шестирічну внучку Ілонку тато питає: "Хто такий Володя Івасюк?". Дитина відповідає: "Це той, хто написав пісню "Червона Рута"". Тобто вона весь час чує наші розмови. Якщо ми будемо говорити, діти будуть знати про це.

Навіть в Копичинецькій школі те саме. У нас є школа-гімназія. Одна дитина вчиться в одинадцятому класі. Я її питаю, хто такий Володимир Івасюк, а вона каже: "Я не знаю". Це ж школа-гімназія, де учні весь час одягають вишиванки, національно-патріотичне виховання на вищому рівні. А хто такий Володя Івасюк – не знають. Це мені боляче і дивно, що нашу культуру так занедбали.

Тому взявся максимум проводити зустрічі, виставки, розповідаючи про Володимира Івасюка".

Детальніше читайте у "ПроТе".

Володимир Івасюк молодь забуває
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі