Прощена неділя: що не можна робити в цей день

Прощена неділя або останній день Масляної випадає в 2019 році на 10 березня перед Великим постом.

Історія і традиції

Прощену неділю пов'язують з вигнанням Адама і Єви з раю. У цей день прийнято після літургії читати Євангеліє в церкві з частиною з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, інакше Господь не пробачить.

Це останній день перед Великим постом, який повинен підготувати християнина до головного свята – Великодня. Можна їсти м'ясо, сир, яйця та інше перед постом.

Так як Прощання неділі – це кінець Масляної, тим, хто святкував, зазвичай веселилися від душі. Спалювали опудало – з традицій древніх слов'ян. Гуляли, святкували, їли. Тому в цей день прийнято, навіть якщо в інші дні святкового тижня ви не їли млинці, пекти і від душі вживати ці ласощі.

У цей день зустрічаються два свята: православне і язичницьке. Обидва в наш час мають велике значення.

Коли просити прощення

Це слід робити вранці. А в цей момент краще думати про те, як саме образив людину. У цей день важливо забути всі образи. Тобто, не формально попросити вибачення, а щиро попросити вибачення у всіх, кого ви могли випадково чи навмисне образити. Тільки після того, як людина буде впевнена в чистих намірах, вона зможе з чистою совістю приступити до Великого посту. Прощення у близьких і знайомих потрібно просити вголос: "Бог простить, і я прощаю".

Саме Прощена неділя є періодом для того, щоб пробачити кривдників. Цей звичай є стародавнім, наші предки підходили до цього дуже відповідально і каялися.

Увечері в цей день зазвичай поминають покійних і ходять на кладовище. Раніше залишки їжі в цей час спалювали, а посуд мили, щоб підготуватися до випробування постом.

Чого не можна робити в Прощену неділю

У Прощену неділю не можна вживати алкоголь, сваритися, лихословити і важко працювати. Це головні пункти. Церковники також проти спалювання опудала, хоча це язичницька традиція, яка до цього дня уживається з християнством.

Варто відмовитися прання, шиття і прибирання, а також від інших важких домашніх справу. Все це краще зробити заздалегідь, щоб до свята не мати на плечах вантаж роботи.

Обозреватель
Прощена неділя підготовка до посту піст
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі