![](https://s.0352.ua/section/logo/upload/pers/32/logo.png?20240727)
09:32, 11 березня 2019 р.
Дохлий кіт і немиті вулиці: на що ще скаржились комунальникам жителі Тернополя 100 років тому
Тернопільський краєзнавець Тарас Циклиняк опублікував у себе на Facebook-сторінці уривок із газетної вирізки 1913 року.
"Воно може й минуло 106 років, але в Тернополі як тоді, так і зараз нарікають на все, на чому стоїть світ). Є шось в цих старих витинках тернопільських газет добре і дитяче", - написав Циклиняк.
Нижче - довільний переклад уривка.
"... цього року бруд або фактично гній, зібраний з дороги, лежить купами вже місяць і отруює повітря. Тим, кому цікаво подивитись (може, комусь з магістрату), захочеться прогулятися вулицями: Тарновського (тепер Руська - прим. Тараса Циклиняка) за залізничним віадуком, Шопена, Монюшка, Веселою, Глиняною, Татарською тощо. Це відбувається за віадуком, але що робити, коли на вулиці вихор ганяє хмари пороху, а про бочку з водою ані слуху? Це було в середу. Міські працівники підмітають як є, не поливаючи землю водою.
Один ыз наших читачів скаржиться, що на вулиці Пуншерта (тепер вул. Дивізії "Галичина" - прим. Тараса Циклиняка) вже місяць лежить здохлий кіт, який розкладається і отруює повітря".
(№ 18. Glos Polski, 3 липня 1913 р.)", - йдеться в дописі краєзнавця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:01, 18 липня
18:55, 18 липня
18:55, 18 липня
10:48, 23 липня
16:50, 16 липня
live comments feed...