Копію тернопільської чудотворної ікони Розп’ятого Спасителя благословлять у Ватикані (ВІДЕО)

У Зарваниці іконописець відтворив втрачену чудотворну ікону Розп’ятого Спасителя. Одну з копій відвезуть до Ватикану, де перед нею молитиметься Святіший Отець Франциск Папа Римський.

Ікона Христа Розп’ятого у Зарваниці відома багатьма дивами. Біля неї люди зцілювалися та отримували різні благодаті. Однак під час Другої Світової війни вона безслідно зникла. Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ кир Василій Сименюк каже, вона під час війни зникла. Останнім часом знайшли частину цієї ікони. Найкращі митці її відновили. Тепер її відвезуть до вічного міста Риму.

Копію ікони Христа Розп’ятого намалював іконописець Володимир Свідерський. Над створенням образу працював три місяці. Каже, писання ікони – особлива робота, але з першого разу не завжди вдається.

"Будь-яка ікона, яка стара, має в собі намоленість. Це не передати, бо це лиш з часом таке може бути",- розповідає Володимир Свідерський.

Тим часом священнослужителі намагаються по крупинці відновити історію втраченої святині. Нещодавно в центральному державному історичному архіві Львова знайшли документи, які засвідчують приїзд до Зарваниці спеціальної комісії.

"Ця комісія в Зарваниці працювала 3 дні, зібрала більше 40 свідчень різних осіб",- каже сотрудник Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Роман Демуш.

Результат роботи комісії передали до Риму. Після позитивної відповіді сам Митрополит Атанасій Шептицький приїхав до Зарваниці і урочисто визнав ікону Розп’ятого Спасителя, визнавши його Чудотворним, додає о.Роман Демуш. Наприкінці березня копію чудотворної ікони Розп’ятого Спасителя відвезуть до Ватикану.

Після почитання її Святішим Отцем Папою Римським, ікона перший тиждень квітня перебуватиме в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці міста Тернополя, а відтак, її повернуть назад до Зарваниці. Святиню виставлять для почитання у південній каплиці Собору Зарваницької Матері Божої. До святині зможуть помолитися усі паломники Марійського Духовного Центру "Зарваниця".

Детальніше у відео "Т1".

Ікона чудодійна благословення Ватикан
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі