На підприємство «Колос-2», що на Тернопільщині, для перевірки не впустили ні інспекторів, ні журналістів, ані поліцію… (ФОТО)

Мабуть, якби пан Никеруй не мав що приховувати, він би безперешкодно прийняв інспекторів, надав їм для вивчення усі необхідні документи, а не ховався за охоронцем підприємства, за високими брамами та мурами...

Закритість влади та абсолютне ігнорування представником бізнесу законодавства у Теребовлі! З такою ганебною ситуацією вчора, 13 березня, стикнулися у райцентрі інспектори Управління державної архітектурнобудівельної інспекції в Тернопільській області. Пише "Нова...".

Двоє інспекторів приїхали на позапланову перевірку на місцеве аграрне підприємство «Колос-2» у рамках кримінального провадження. На підприємстві загинули двоє молодих хлопців під час виконання будівельних робіт. Інспектори спершу прийшли до Теребовлянської міської ради, щоб їм надали представника місцевого органу самоврядування, який їх би супроводжував під час виконання перевірки.

Проте у міській раді, як не дивно, не застали ні міського голову Сергія Поперечного, ні жодного його заступника. Поспілкувався з інспекторами начальник відділу надзвичайних ситуацій, охорони праці та оборонномобілізаційної роботи міськради Ростислав Свинарчук. Він зателефонував до міського голови, щоб з’ясувати, як діяти, проте жодної конструктивної вказівки не отримав.

«Я спілкувався з міським головою, він зараз на виїзді у селах Довге, Гумниська та Острівець, там мають відбутися спільні звіти з нашою дміністрацією, — повідомив Ростислав Олегович. — Про те, коли міський голова повернеться, не можу сказати. До того ж він зазначив, що увесь архітектурний відділ міськради має сплановані роботи, тому не може відлучитися. Наразі не можемо нічим вам допомогти…».

Зрозуміло, що якби міський голова хотів допомогти інспекторам архбудінспекції, то він би дистанційно доручив комусь із своїх підлеглих провести їх на підприємство, яке за якихось 10 хвилин ходьби від міськради. І це, як зазначили інспектори, не обов’язково мав бути фахівець у галузі будівництва, просто місцевий чиновник, який би представив їх як контролюючий державний орган. Інспектори Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в області діяли на основі наказу про позапланову перевірку, мали з собою відповідний документ, тож до них не мало б бути жодних запитань.

«Годі було сподіватися, що міський голова Сергій Поперечний діятиме якось по-іншому, адже він у хороших стосунках з  керівником підприємства «Колос-2» Степаном Никеруєм, — обурюється мати загиблого на підприємстві 20-річного Володимира Солтиса пані Люба. — Що казати, якщо нещодавно від імені міської ради, з рук нардепа було нагороджено відзнакою Никеруя. І це при тому, що підприємство фігурую у двох кримінальних провадженням за загибеллю мого сина та ще одного хлопця. Нагородження керівника, на совісті якого дві смерті, — це крайнє лицемірство…».

Не знайшовши підтримки у Теребовлянській міській раді, інспектори рушили на підприємство, проте їх навіть не впустили на територію. Інспектори архбудінспекції через голосовий омофон при вході представились і повідомили, чому прибули на «Колос-2», попросили вийти керівника. Проте, чоловічий голос сказав, що керівника нема, доручення іншим працівникам здійснювати таке повноваження він теж не надавав. До інспекторів він не вийшов. Після того задзвонили журналісти і попросили все ж когось із представників підприємства вийти до них. 

«Керівника підприємства зараз нема на місці, але він не виїхав за кордон, перебуває в Україні. Я відаю охороною, тож не зобов’язаний нікого впускати на підприємство, також я не уповноважений давати інтерв’ю. Не можу викликати керівника, бо він сам телефонує, якщо щось потрібно», — пояснив працівник підприємства, назвати своє ім’я він відмовився.

Коли інспектори представили йому документ на здійснення перевірки, представник «Колоса-2» все одно відмовився будь-кого покликати із керівництва підприємства. «Мало надійти попередження про перевірку, тоді керівник був би на місці», — висловив свою думку охоронець.

«Про позапланову перевірку ми не зобов’язані повідомляти» — пояснила йому провідний інспектор Управління держбудінспекції Надія Лучка.

Телефонували інспектори і до приймальні підприємства, утім, там теж повідомили, що ніхто не може вчиняти будь-які дії без їхнього керівника. Довелося викликати поліцію, адже представників Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Тернопільській області не допустили до здійснення перевірки на підприємстві «Колос-2». Поліцейські склали протоколи щодо звернення. Заяву вони передадуть слідчим органам. Журналісти телефонували на мобільний номер Степана Никеруя, щоб дізнатися, коли він прибуде на підприємство, щоб взяти у нього коментар з приводу того, що інспекторів не впустили на територію підприємства «Колос-2» для здійснення перевірки, але він не піднімав слухавки…

Інспектори мають намір знову навідатися на підприємство «Колос-2», щоб виконати доручене їм державне завдання. Зокрема, інспектори мають вилучити будівельну документацію щодо об’єктів, де сталася трагедія з Володимиром Солтисом. Мабуть, якби пан Никеруй не мав що приховувати, він би безперешкодно прийняв інспекторів, надав їм для вивчення усі необхідні документи, а не ховався за охоронцем підприємства, за високими брамами та мурами…

Продовження буде.

На підприємство «Колос-2», що на Тернопільщині,  для перевірки не впустили ні інспекторів, ні журналістів, ані поліцію… (ФОТО), фото-1 На підприємство «Колос-2», що на Тернопільщині,  для перевірки не впустили ні інспекторів, ні журналістів, ані поліцію… (ФОТО), фото-2
тернопіль теребовля колос поліція інспектори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі