Кістяки та обвалений підземний хід: як в 50-х розбудовували Тернопіль і що викопували в процесі

Внаслідок руйнувань після Другої світової війни, Тернопіль відбудовували майже з нуля. Тому здебільшого місто кардинально змінилось.

Однак під час будівництва нових споруд натикались на нагадування про минуле. Уривок із статті "Будівельна праця важка, але вона дає позитивний заряд", яку опублікував краєзнавець Тарас Циклиняк у Facebook, саме про це.

"Під час будівництва адмінбудинку на місці, де зараз знаходяться центральні сходи, наші працівники викопали кістяк німця: каску, пробиту розривною кулею, ще не зотлілі черевики, пояс. Шукали патрони, але так і не знайшли.

Наприклад, під будинком побуту (Роксолана) ми знайшли тунель, довжиною близько 15 метрів, а далі – обвал. Мабуть, він вів до костелу. Таких випадків траплялося чимало.

А під час будівництва «Текстерно» на даху площею 450 на 425 метрів стояли казарми, де жили працівники. 14 моторолерів їздили по даху і розвозили будівельні матеріали. Тут їздив навіть маленький тракторець, поки не провалився (сміється – авт.). Техніка працювала на висоті 15 метрів. Її туди доставляли краном", - йдеться в дописі.

ретро спогади
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі