• Головна
 • Тернопільським заробітчанам на замітку: уряд придумав для них новий "податок"
09:32, 19 березня 2019 р.

Тернопільським заробітчанам на замітку: уряд придумав для них новий "податок"

В Україні хочуть створити спеціальний фонд для трудових мігрантів і збирати в нього солідні внески.

Українських заробітчан не намагаються повернути на батьківщину, їх хочуть взяти під ковпак, пише UBR.ua.

В кінці минулого тижня до Верховної Ради внесли проект закону №10153 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном». Документ встиг не на жарт розтривожити фахівців, що займаються працевлаштуванням, і здобути не найкращі оцінки.

Що нового

Згідно закону, з'являється кілька дуже важливих і навіть революційних нововведень:

 • створення окремого органу виконавчої влади з питань трудової міграції. Під контролем Мінсоцполітики;
 • формування реєстру заробітчан;
 • формування Фонду «добробуту» українських мігрантів;
 • впровадження карти трудового мігранта.

Навіщо це потрібно

Нового контролера трудових мігрантів вже встигли обізвати новим «міністерством». По-перше, в його структурі передбачається створення територіальних органів (в містах і областях). По-друге, його наділять величезним числом нових повноважень:

 • Провести перепис заробітчан, з яких збиратимуть внески до Фонду «добробуту».
 • Взяти на себе збір та ведення бази трудових мігрантів.
 • Відомство буде допомагати людям з працевлаштуванням.
 • Здійснювати правову допомогу, вирішувати трудові спори.
 • Займатися організацією курсів перекваліфікації, допомагати трудовим мігрантам, які повернулись в Україну, консультаціями у відкритті бізнесу в Україні.
 • Надавати соціальні послуги заробітчанам.
 • Проводити культурні та освітні заходи.
 • Створювати бази агентств з працевлаштування, яким видаватимуть ліцензії, і контролювати їх роботу.
 • Видавати перед від'їздом мігранту проект трудового договору, завірений роботодавцем (з кількістю робочих годин, умовами праці, інформацією про страховку).
 • Розповідати про особливості країни, в яку їде людина.

Хто за все заплатить

На все вищеперелічене будуть потрібні гроші, і чималі. Щоб їх зібрати, нове відомство створить в Україні новий фонд - під назвою «Фонд добробуту». Наповнювати його буде Держслужба зайнятості, компанії-посередники, які працевлаштовують наших людей за кордоном, а також самі заробітчани. Ті люди, які отримають роботу за допомогою посередників.

Відповідно до законопроекту, перший внесок - реєстраційний - за людину зроблять посередники: Держслужба зайнятості або агентство з працевлаштування. А наступні - сам працівник. Причому, щороку. Розміри цих внесків в документі не прописані. Незрозумілий навіть принцип їх розрахунку: чи буде це затверджена сума або відсоток від зарплати.

Є лише припущення і чутки з цього приводу: джерела, близькі до розробників документа, стверджують, що обговорюються цифри в діапазоні від 50 до 200 доларів.

За всі ці витрати людині запропонують дві речі:

 • карту трудового мігранта;
 • страховий поліс державної страхової компанії.

Який захист / допомога на основі цих документів - незрозуміло. Неясно чи буде вона в принципі.

У той же час є очевидним інший, дуже важливий момент - від усього цього можна буде відмовитися. Якщо українець сам працевлаштувався за кордоном, то він може не платити ніяких відрахувань до Фонду добробуту, і ніяких страховок і карт не отримувати. Все на добровільних засадах.

Як новий податок

Проте, експерти все одно розкритикували нові пропозиції.

«Запропонований законопроект фактично пропонує обкласти українських трудових мігрантів додатковим податком у вигляді членського внеску в нову державну структуру, яка повинна займатися проблемами українців, які працюють за кордоном. Хоча держава і так зобов'язана допомагати громадянам, які перебувають за кордоном. А що тоді робити з туристами і іншими категоріями українців, які їздять за кордон? Теж брати з них додаткові гроші за захист? »- зауважив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Ніхто не вірить, що люди будуть з власної волі платити нові внески, щоб потрапити до держреєстру і отримати уявну допомогу.

«Внески збирати не так легко. Трудовому мігранту не буде ніякого сенсу платити внески. Наше консульство має апріорі допомагати українцям за кордоном, безкоштовно. До того ж, якщо людина знаходиться на роботі за кордоном, працевлаштована офіційно, то на неї і так поширюються соцгарантії тієї держави, де він працює, включаючи, страховку і медичну допомогу. Оформлення яких теж не дешеве. У нас внески до профспілки 1,5% від зарплати. Для працівників в Польщі середній профвнесок - 35 злотих на місяць. І далеко не всі хочуть платити навіть це», - зазначив очільник профспілки «Трудова солідарність»Віталій Махинько.

Експерти не вірять, що нова ініціатива дозволить вивести з тіні ринок працевлаштування, і дозволить його хоч якось контролювати. Новий закон може ще більше ускладнити ситуацію із трудовою міграцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітчанство #закон
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК мобілізує 100 000 чоловіків з цієї групи, бронювання не отримає ніхто з таких людей": повістки та відстрочка
Карпатський мольфар розповів про своє видіння і те, коли закінчиться війна в Україні
"Тотальна негода повертається в області України, навіжена злива заллє цілі міста": очікується небачена гроза, вітер і дощ
"В Україну сунуть несамовита негода і могутня гроза, небачена злива затопить вулиці міст": ніхто не чекав на такий дощ
Оголошення
live comments feed...