"Cкоромний" facebook: на Тернопільщині віряни вирішили провести великий піст без соцмереж

Священики закликають на 49 днів утриматися від зайвого спілкування та розваг.

У Тернопільській області духовенство та віряни сільських парафій погодилися на час Великого посту стриматися від інтернет-активності. Замість витрат часу на віртуальний світ священики закликають паству до реальної молитви, йдеться в сюжеті ТСН.

"Потрібно утримуватися не тільки від їжі, від осудження ближнього, а й потрібно утриматися від користування соцмережами", - вважає священик ПЦУ Олексій Філюк. Він служить у церквах двох сіл – Шушківці та Білозірка. Сам священик активний відеоблогер – в онлайні куховарить, співає і щодня викладає фото. Але так було, поки не почався піст – тоді священик заявив, що бере “відпустку” у Facebook.

Провести 49 днів без соцмереж закликають священики на Тернопільщині. Позбутися залежності від гаджетів хоча б на час посту рекомендують на відправах. У селах Тернопільщини зазвичай чоловіки кидають пити, а жінки - не їдять м'ясного. Утім, цього року чимало людей зареклися - ні ногою до Фейсбуку аж до Великодня.  

Серед підписників і друзів уже є послідовники. Відмовитися від сидіння в інтернеті вирішила й вчителька історії місцевої школи Ольга Філюк. "Зараз можна менше молоді і мені дивится оці фотографії смішні і розважливі", - каже вона. Її учениці на камеру теж обіцяють більше працювати і менше розважатися. "Музики я зараз не слухаю", - каже учениця 10-го класу Катерина Негода.

На час посту у селах Тернопільщини зазвичай припиняються дискотеки у клубах — люди не співають і не танцюють. "Співати — не співати, не співаємо, телевізор дивимся тільки такі новини, а концерти чи що ми теж не дивимося", - каже продавець магазину с. Білозірка Марія Лалазарян. Хоча для більшості селян піст — це насамперед говіння, тобто пісна їжа та церковні служби. Ганна Крайнєва-Криса, перекладаючи щойно спечені пісні кошики з грибами, каже, що для неї піст — це не лише відмова від скоромного, а, насамперед, пошук душевного спокою. Тому віртуальні розмови вирішила замінити живими: "Під час посту знаходиш час поспілкуватися з тими людьми, яким не вистачає спілкування, які потребують такого спілкування".

Адміністратор місцевої інтернет-спільноти підтверджує: юзерів у соцмережах справді поменшало. "Минулого місяця було близько 150 тисяч переглядів, зараз, як ми бачимо, 76,5 тисяч. На мою думку, це через те, що почався піст, і люди відмовляються від інтернету, собі ставлять це в заборону", - каже адміністратор фейсбук-групи “Моя Лановеччина” Вадим Чашкін. А священик-блогер певен, що кожен із його вірян хоч раз жалкував про згаяний у соцмережах час, тож тепер до самого Великодня на службах нагадуватиме - піст є ідеальною нагодою, аби втрачене для свого духовного розвитку надолужити.

фейсбук піст
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі