На 1000 населених пунктів Тернопільщини, 10 - села-привиди (ВІДЕО)

Села, що зникають. На Тернопільщині у селі Плоске залишилося лише 4 жителі. Більшість обійсть покинуті та зарослі хащами. Колись багате село, де вирувало життя, перетворилося на привида. Повідомляє канал Тернопіль1.

Лариса Гомзяк у цьому селі разом з батьками прожила до 1972 року. А потім вони переїхали у сусіднє село Теофіпілку Козівського району. На обійсті ростуть лише хащі. Ані огорожі, хати чи господарських будівель не залишилося, усе розібрали. Востаннє жінка була тут кілька років тому, не може стримати сліз. 

Разом з Ларисою Гомзяк вирушаємо селом. Жінка показує місцини, де пройшли її дитячі роки. Дорога – польова, довкола покинуті хати, зарослі обійстя… Лише де-не-де на вікнах видніються білі фіранки, як останній спогад, що тут колись вирувало життя. Лариса показує приміщення, де колись була школа. Приміщення школи розібрав і переоблаштував фермер. Тепер тут свинарня. Завдяки цьому до села взимку прогортають дорогу. А як виглядала школа колись можна побачити лише на світлинах. Дідусь Галини Коропецької колись тут вчителював. Раніше вона теж мешкала у Плоскому, а нині в Теофіпілці.

Колишні мешканці Плоского кажуть, що правильна назва села Плоска, але в радянські часи його перейменували. Плоске відноситься до Теофіпільської сільської ради. Там причину зникнення села пояснюють просто. "Там не було нічого, жодного виробництва, і це стало причиною, що люди виїхали. Старенькі ще доживали там віку. А от молодь не хотіла залишатися, тепер усі молоді люди хочуть комфорту", каже сільський голова села Теофіпілка Людмила Войчак.

За весь цей час, що ми з пані Ларисою блукали вулицями Плоского, ми не зустріли жодної людини. Жінка запевняє, що тут живе четверо людей. А ще до одного обійстя господарі навідуються лише влітку. Віру Хому ми побачили, коли вона поралася на городі. До Плоского вона повернулася нещодавно. Раніше на цьому обійсті жили її батьки. А тепер і вона. Пані Віру не лякає пустка в селі: тут, окрім електрики, немає газу, не ходять автобуси і навіть немає продуктового магазину. Село відрізане від цивілізації. Продукти та речі першої необхідності Вірі Хомі привозять з Тернополя діти.

Таких сіл як Плоске в Козівському районі на Тернопільщині є кілька, кажуть в управління статистики. "На Тернопільщині є 1018 сільських населених пунктів, з них – 10, у яких налічується населення 30 і менше осіб. Це дані за переписом 2001 року", додає заступник начальника головного управління статистики в Тернопільській області Наталія Дідуник.

У 2020 році планують робити новий перепис населення в Україні. Тому за 20 років, хтозна чи в цих селах ще хтось залишився. І чи не доведеться їх забрати з мапи Тернопільщини взагалі.

тернопіль плоске село привид
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі