В Тернопільській єпархії УГКЦ незадоволені тим, чим тепер займається позбавлений монашого сану і прав екзорцист Роман Планчак

В Тернопільській єпархії УГКЦ незадоволені тим, чим тепер займається позбавлений монашого сану і прав екзорцист Роман Планчак, Дмитро Бондаренко

Виявлено порушення ряду церковних законів, які принесли шкоду як монастирю і монашим спільнотам, так і Церкві. Зараз усе це розглядає трибунал, аби встановити наявність провини отця Григорія-Романа Планчака.

Про це розповів промотор справедливості Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, доктор канонічного права ієрей Олег Хортик, повідомляє прес-служба єпархії.

"Його звинувачено у тривалому і систематичному порушенні монашої дисципліни, привласненні монастирських урядів (посад), бунті та непослуху церковній владі. Важливою складовою цього були також псевдооб’явлення сестри Марії Баран, якими керувався і які поширював о. Планчак. Внаслідок того, що він та прихильні до нього монахи добровільно і свідомо залишили монастир, не забажавши приймати рішення Патріарха Святослава та Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, митрополит Василій позбавив їх монашого стану, що згодом затвердив Папа Франциск. Тобто вони більше не є монахами, не мають права так себе називати і носити монаший одяг. Ті з них, хто не мав священичих свячень, стали звичайними вірними.

На даний час у зв'язку із позбавленням монашого стану та розслідуванням, отці Григорій-Роман Планчак та Андрій-Микола Костевський не мають права звершувати Святих Таїнств, Літургії, богослужінь, освячувати помешкання чи речі, звершувати похорон. Не мають більше повноважень і влади сповідати та відпускати гріхи. Хоча, як відомо з розповідей людей, вони це роблять у с. Посіч, уводячи вірних в оману.

Вінчання, сповідь, які вони здійснюють, не є дійсними. Найбільшою шкодою є те, що вірні, які сповідаються у них, так і не отримують відпущення гріхів, далі живуть у своїх гріхах, приймаючи при цьому Євхаристію. Отець Планчак, продовжуючи чинити порушення церковних законів, вказує цим на послідовність свого тривання у злочинах та далі завдає вірним і Церкві значної шкоди. Усе це повинен оцінити церковний трибунал, накладаючи справедливу кару", - повідомив ієрей.

Нагадаємо, екс-ігумен монастиря у Колодіївці, відомий екзорцист Антоній-Григорій (у миру — Роман Планчак) в січні почав судову тяганину з блаженнішим Святославом Шевчуком і 15-ма єпископами.

Планчак монах екзорцист
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі