4 дні залишилось у тернополян, які хочуть змінити місце голосування на виборах Президента

4 дні залишилось у мешканців Тернопілля, які хочуть змінити місце голосування на виборах Президента України – 2019. Для цього потрібно пройти певну процедуру, яка дозволить реалізувати своє виборче право.

Про це повідомили у Громадській мережі ОПОРА, де дали вичерпне роз’яснення того, куди і з якими документами потрібно звертатись.

По-перше, треба до 25 березня 2019 року включно необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців, де зареєстрований виборець, або де перебуватиме в день голосування.

Як правило, відділи ДРВ розташовані у будівлях виконкомів міст обласного значення або при райдержадміністраціях. Їхні адреси можете знайти за посиланням. З початку березня вони працюють і по вихідних.

До слова, навіть якщо громадянин у день голосування перебуватиме за кордоном, то також має кілька можливостей потрапити до списку виборців.

По-друге, з собою потрібно мати з собою паспорт та документи. Якщо виборець є внутрішньо переміщеною особою, то з собою необхідно буде мати лише паспорт. Інші виборці мають надати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.

Перелік же документів не є вичерпним. Це можуть бути: довідка з роботи або навчання, квитки на літак або потяг, договір оренди житла тощо.

Наступне – необхідно написати заяву встановленого зразка про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Бланк заяви можна завантажити на сайті ДРВ, щоб заповнити заздалегідь, або взяти роздрукований у відділі Держреєстру виборців. У заяві необхідно вказати адресу фактичного місця проживання, або номер дільниці, на якій плануєте голосувати. Адреси дільниць можна знайти на мапі тут, або тут.

Також необхідно зазначити причину зміни місця голосування. Для внутрішньо переміщених осіб це може бути формулювання на кшталт «зміна місця голосування відбувається через те, що виборча адреса перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території»,  а інші громадяни мають написати свою мотивацію для зміни місця голосування, яка підтверджена документами.

Далі — отримати посвідчення про зміну місця голосування. Орган ведення ДРВ видасть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів (31 березня 2019 року), а також номер виборчої дільниці для голосування.

Інколи таке посвідчення видають не одразу, а просять зайти за ним, наприклад, наступного дня. Після зміни місця голосування про всяк випадок перевірте себе у списку виборців на новій дільниці.

Ну і останній крок —  у день голосування, 31 березня 2019 року, необхідно буде прийти на цю нову дільницю з паспортом та посвідченням з 8:00 до 20:00.

Важливо розуміти, що місце голосування змінюється тимчасово, без зміни виборчої адреси (яка, як правило, встановлена за місцем реєстрації), на період одних конкретних виборів. Тому, якщо буде оголошено другий тур виборів, то цю процедуру доведеться знову повторити.

Тернопіль реєстрація вибори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі