Жителям Тернопільщини радять пройти перевірку на туберкульоз

Жителям Тернопільщини радять пройти перевірку на туберкульоз З нагоди Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу в усіх регіонах України пройде Всеукраїнська акція скринінгу населення на туберкульоз. Всі охочі зможуть безкоштовно обстежитися щодо цього захворювання та одразу отримати результати.

Акція проходитиме в громадських місцях окремих міст, сіл і селищ, відповідно до графіку роботи мобільних цифрових флюорографів регіону. «Протягом останніх років епідемічна ситуація щодо туберкульозу, як і в країні загалом, так і в Тернопільській області, незважаючи на зниження показників захворюваності та смертності, залишається напруженою», – каже лікар-епідеміолог Марія Павельєва. На Тернопільщині показник захворюваності становить 33 випадки на 100 тис. населення, смертності – 6,2 випадки. Тільки цього року в області виявлено 60 хворих на туберкульоз, пише зз.

«На туберкульоз може захворіти кожен: незалежно від віку, статі, національної приналежності та соціального становища. Захворювання викликається специфічними збудниками, вражає легені та інші органи. Зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхами. Найчастіше мікобактерії проникають в організм людини через дихальні шляхи. За добу хворий з активною формою туберкульозу виділяє 15-20 мільйонів бактерій, одна хвора людина може інфікувати за рік 10-15 осіб. Проте інфікування людини ще не означає захворювання на туберкульоз. Третина людей в світі інфіковані мікобактерією туберкульозу, і захворювання розвивається тільки у десятої частини».

За інформацією  ВООЗ, Україна належить до країн з високим рівнем захворюваності. Нагадаємо, у 1995 році в державі було оголошено епідемію туберкульозу.

Тернопільщина перевірка туберкульоз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі