Через халатність дорослих 7 дітей з тернопільського дитсадка опинились в лікарні

Через халатність дорослих 7 дітей з тернопільського дитсадка опинились в лікарні, Дмитро Бондаренко

Під час спалаху гострої кишкової інфекції в ДНЗ м. Тернопіль, що була викликаний ротавірусом, постраждало 7 вихованців закладу.

На стаціонарному лікуванні перебувало 3 дітей, інші - на амбулаторному лікуванні. За результатами лабораторних обстежень хворих, які проводилися на базі вірусологічної лабораторії ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", виявлений – ротавірус, що послужив причиною захворювання у дитячому колективі, повідомляє Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

Фахівцями своєчасно проведено епідеміологічне розслідування для встановлення джерела, ймовірних факторів передачі інфекції, причин та обставин, що сприяли виникненню спалаху. В ході розслідування та за результатами лабораторних досліджень встановлено ймовірний фактор - питна вода в пластиковій бутильованій ємкості, яка не відповідала санітарним нормам за мікробіологічними показниками. Питна вода у групу дитячого садочка доставлялась батьками у пластиковій бутильованій ємкості без супровідної документація, котра б засвідчувала її якість, безпечність та походження.

Саме водний фактор у виникненні спалаху підтверджується тим, що діти захворіли лише з однієї групи в період з 8 по 10 березня 2019 року. Індекс заразливості при водному факторі – невисокий, що і відмічено у даному випадку.

Дія означеного фактору була припинення 11.03.2019р., після чого повторні випадки захворювання не відмічались. З урахуванням сказаного призупинення роботи групи у дитячому закладі епідеміологічного значення не мало і у подібних випадках не є обґрунтованим та ефективним заходом.

лікарня діти інфекція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі