У мережі показали відеокраєвиди тернопільського замку з висоти "пташиного польоту" (ВІДЕО)

У рамках проекту "Україна і Польща. Слідами історичної спадщини" в 2018 року, в Україні створено 100 коротких відеофільмів, присвячених обраним об’єктам архітектурної спадщини, які було збудовано за часів колишньої Речі Посполитої. Над створенням проекту працювала польсько-українська група, до складу якої увійшли історики, публіцисти, журналісти, громадські організації, а також молодь. 

Проект було підтримано Міністерством закордонних справ Польщі в рамках конкурсу «Співпраця у галузі публічної дипломатії 2018». Представляємо вашій увазі наступний міні-ролик про Тернопіль - "Тернопільський замок".

Тернопільський замок побудований у середині XVI ст засновником Яном Тарновським, великим гетьмом Королівства Польського.

Замок, розташований у західній частині міста на річці Серет, був заснований близько 1540 р. гетьманом Яном Тарновським, розбудований та зміцнений його сином Яном Кшиштофом. Замок, завойований та розграбований під час повстання Хмельницького, пізніше був відбудований. У 1675 році будинок був спалений турецькими військами і втратив житлове призначення. На початку 19 століття Францішек Коритковський перетворив колишню фортецю в палац, демонтуючи всі укріплення навколо нього. У 1810-1815 роках російські влади відкрили тут казино та ігровий зал. У 1917 році будівля була спалена російськими військами, відбудована лише в 21 столітті українською владою.

тернопіль замок проект мнін_кліп
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі