У Тернополі в одному з парків висадили тисячу саджанців (ВІДЕО)

Посадили більше, ніж зрубали. Днями у парку Національного відродження висадили тисячу молодих деревців. На цій ділянці серед старих тополь і сосен приживаються близько сотні саджанців дуба. Показує МедіаТОР.

 Наприкінці лютого у парку масово зрубували дерева. Тоді люди побоювалися, аби  зі сухостоєм не нищили живі.  Та в об’єднанні парків обіцяли засадити нові породи і слова дотримались. Тепер, на місцях зрубаних беріз і ялин, призвичаюються молоді деревця липи й клену.

 – Саджанці вибиралися разом з лісовими господарства, врахувавши те, що береза і ялина у нас відмирають в нас, вибирали такі, у яких коренева система пристована до наших умов, –  розповідає завідувач парку Національного відродження Галина Гладинюк.

 Висадка нових дерев тернополян тішить.

 – Це добре, вирізали, посадили нові – прекрасно, – тернополянин Валерій.

– Ми часто тут гуляємо, добре, що насаджують, ми задоволені, – каже тернополянка Марія.  

– Головне, щоб не забудовували, а дерева хай засаджують, – розповідає тернополян Петро.

 Цьогоріч на закупівлю саджанців з бюджету міста виділили понад 120 тисяч гривень.  Уже висадили півтори тисячі молодих дерев. Серед звичних порід – сотня ексклюзивних: чорна береза, клен японський і залізне дерево.

  На цій ділянці клен японський – нові саджанці на території парку. Дерево цікаве тим, що листя осінню має червоний колір, – розповідає Галина Гладинюк.

 Перші три тижні навіть невибагливим деревцям потрібен догляд, кажуть фахівці. Тож щотижня саджанці підливатимуть. За рік липа й клен сягнуть до півметра, дуб росте повільніше. Аби затінком від молодих дерев  міг насолоджуватись кожен, містян закликають берегти насадження.

тернопіль парк дуб
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі