"Крадуть переважно продукти": після 9 місяців на війні тернопільський рокер пішов працювати продавцем (ФОТО)

Андрій Вакуц сидить за касовим апаратом. У вусі має срібну сережку. На пальцях — срібні персні. На правій руці тату — великий смайлик, що нагадує череп.

"Мені багато хто казав, що це щось новеньке — чоловік на касі продуктового магазину. Перш ніж прийти сюди на роботу, півроку був покупцем. Коли побачив оголошення про пошук продавця, пішов влаштовуватися", — розповідає рокер — 26-річний Андрій Вакуц.

Дев’ять місяців він служив на Донбасі. Торік у серпні почав працювати продавцем продуктового магазину “Джерело” в Тернополі.

"Маю сім татуювань", — каже він. — "На лівій руці набив абстракцію, подібну на сонце, на шиї — штрихкод. Першим тату став тризуб на грудях. Зробив його у 16 років. Зайшов у гості до друга, який починав займатися татуюваннями. Він жалівся: "Треба якось пробувати. Та немає на кому". Я зголосився".

До каси підходить жінка. Купує дитячу листівку з мотоциклом за 5 грн. Андрій дякує за покупку.

"Намагаюся бути ввічливим із покупцями", — продовжує. — "Для мене всі вони однакові. Намагаюся не конфліктувати. На межі зриву буваю лише з випившими клієнтами. Таким одразу показую на вихід."

До каси підходить чоловік середніх років. Розраховується за ковбаски, подібні до мисливських.

"Мені ще лишили таких?" — говорить Андрій.

"По-моєму, є", — відповідає чоловік. — "Їх вигідно купувати: кинув у машину і маєш, чим перекусити. Влітку по тижню з собою возив — не псувалися".

У коридорі магазину на стенді висять фото ­людей, які крали товари. Їх зробили з камери відеоспостереження.

"Крадуть переважно продукти", — каже Андрій Вакуц. — "Ховають під одяг. Роблять це підвечір, коли у черзі стоять багато людей. Відеокамера є, але ж вона за руку не зловить. Вчора був у магазині із напарницею Ольгою Євгенівною. Зайшла ефектна молода дівчина з рудим волосся. Ходила по магазину й роздивлялася, де висять камери. З Євгенівною уважно за нею слідкували. Нічого поцупити не змогла, хоч приходила саме для цього".

"Мінус у роботі лише один — треба висидіти на одному місці 15 годин", — продовжує. —"Мені це важко, бо непосидючий по натурі. Щоб якось це компенсувати, практично перестав їздити маршрутками, ходжу пішки. На роботі рятує спілкування з людьми. Із постійними покупцями завжди жартую".

Чоловік замовляє каву. Андрій обслуговує покупця. Після цього робіть напій і собі. Пригощає гарячим шоколадом. Просить напарницю його підмінити. Сам надягає куртку-косуху і виходить на вулицю. Запалює сигарету.

"Цю куртку купив 2015 року",— розповідає. — "Сам гроші на відпочинок у Карпатах, коли зайшов у магазин і побачив її. Стояв хвилин 20 і думав, що вибрати — куртку чи поїздку. Взяв у продавщиці номер власника — знав його. Подзвонив: “Дядя Толя, рятуйте. І куртку хочу, і в Карпати поїхати. Що робити?” Сказав, щоб лишив кілька гривень завдатку. Куртку викупив, коли повернувся з відпочинку. Любив кататися в ній на байку. Продав його, коли їхав на Донбас. Гроші потрібні були на амуніцію. Купив бронежилет, розгрузку, наколінники".

Андрій Вакуц пішов на війну 2015-го. Служив у 5-му батальйоні Добровольчого українського корпусу.

"Спочатку старшиною, потім — замкомандира роти. Були моменти страху, бо тільки дурень не боїться помирати. Коли вперше нас зненацька застала диверсійна група, в мене почалася паніка. Не знав, що робити. Але потім врятували навички, доведені до автоматизму. Схопився за кулемет і почав стріляти.

Після повернення найважче сприймав байдужість людей. Бувало казали: “Ми вас туди не посилали”. Коли чують, що був на війні, вважають, що якийсь не такий.

Якось на Театральному майдані в навушниках чекав друга. Поруч комунальники стригли газон. Раптом один із них почав кричати й активно жестикулювати руками. Скинув навушники, коли він підійшов до мене. Чоловік горланив: “Маладєжь безалаберна. Вас всіх треба в армію відправити”. Показав йому посвідчення учасника АТО, і він на очах помінявся. Коли розказав йому трохи більше, він уже сидів біля мене і мало не обіймав. Казав: "Вибач, я ж не знав"".

Андрій Вакуц родом із Теребовлі. У Тернополі орендує квартиру неподалік роботи. За фахом — оператор комп’ютера і діловод.

"Думав здобути вищу освіту",— каже Вакуц. —"Хоч за результатами тестів ЗНО проходив на бюджет, у приймальній комісії сказали: “200 доларів плати одразу, 300 — потім”. Якщо вирішу вчитися далі, то тільки по військовій спеціалізації".

Детальніше читайте у "Газета".

"Крадуть переважно продукти": після 9 місяців на війні тернопільський рокер пішов працювати продавцем (ФОТО), фото-1 "Крадуть переважно продукти": після 9 місяців на війні тернопільський рокер пішов працювати продавцем (ФОТО), фото-2 "Крадуть переважно продукти": після 9 місяців на війні тернопільський рокер пішов працювати продавцем (ФОТО), фото-3 "Крадуть переважно продукти": після 9 місяців на війні тернопільський рокер пішов працювати продавцем (ФОТО), фото-4
Тернопільський рокер війна продавець
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі