"Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО)

Артуру Федірчику 24 роки. Він працює графічним дизайнером у Чорткові близько двох років. А ще хлопець пише тексти пісень для українських виконавців за окрему плату (гострайтер). Пише Чортків.сіті.

Артур розповів про особливості своєї професії, де працюють дизайнери та скільки заробляють. 

Що робить графічний дизайнер

– Мій профіль – «чистий» графічний дизайн. Це щось ближче до поліграфії, з одного боку, та до праці художника, бо він займається інтер'єром, єкстер'єром, розробкою та створенням логотипів або ж навіть відеоігор, з іншого. Графічний дизайн можна побачити всюди. Я займаюся розробкою листівок та візиток, флаєрів, створенням логотипів, написанням різних арт-робіт.

Додатково навчився створювати ескізи татуювань під індивідуальне замовлення. Багато молодих людей хочуть якесь оригінальне, а не з інтернету. Буває, що приходить молодь, і люди старшого віку. Найстаршому клієнтові, який звернувся за розробкою ескізу, було 42 роки. Він захотів викарбувати на тілі ім'я своєї доньки. Ще одному клієнтові розробляв ескіз тату, де поєднувалися теми раю і пекла, Бога і диявола. Ця робота була досить об'ємною і важкою для мене.

"Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО), фото-1 "Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО), фото-2 "Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО), фото-3 "Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО), фото-4 "Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО), фото-5 "Заробляти можна навіть у поїзді": про роботу, якою можна займатись будь-де розповів графічний дизайнер з Тернопільщини (ФОТО), фото-6

Скільки заробляє графічний дизайнер

– Все залежить від замовлення. Візитки зробити найпростіше, розробка дизайну одного замовлення коштуватиме від 100 грн. Ескіз татуювання я розробляв у кількох варіантах, замовник оплачував усю роботу, хоча тату робив лише за одним із них. Інші ескізи залишалися теж йому. Така робота коштує від 1500 до 2000 гривень. Загалом за місяць мені вдається заробити стабільно від трьох до п’яти тисяч гривень, і більше.

Чи легко знайти заробіток

– Професія дизайнера затребувана. Доводиться мати  справу з високою конкуренцією. Щоб отримати гарне замовлення, працювата на доготривалому проекті, треба, аби пощастило. Таке трапляється нечасто. Правда, моєму другові, з яким ми вчилися разом, вдалося влаштуватися в одну з великих компаній у Польщі. Він там займається оформленням інтер'єру та екстер'єру. Я поки працюю над невеликими проектами.

Як виглядає робоче місце

– Я працюю всюди, де є комп'ютер чи ноут. Звичайно, найчастіше вдома. Коли твоя робота не прив'язана до конкретного місця, це дуже зручно. Я їжджу в Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, і можу працювати в дорозі.

Знайти графічного дизайнера найлегше, мабуть, через соцмережі. Добре, якщо маєш номер телефону, можна здійснити дзвінок і домовитись про зустріч.

Артур ще й гострайтер

Молодий чортківський дизайнер, до того ж, пише тексти пісень для українських виконавців. Для кого саме, не зізнається, бо така домовленість. Тексти він пише “під ключ”, автор отримує за них гроші у сумі в середньому від 1500 грн.

– Ще я пишу тексти пісень для поп-рок виконавців (гострайтер). Такі замовлення коштують від 1500 грн також. Не соромлюся цього. Я вже навчився отримувати гроші за свою роботу. Мені дуже шкода, що у нас розвинуте піратство і немає можливості достойно захистити результати інтелектуальної праці. Якийсь час я жив у Словакії (місто Rudina), де, наприклад, явище продажу текстів пісень, є цілком нормальним.

Весь дохід від своєї роботи Артур Федірчик вкладає у розвиток ще однієї мрії – створення авторських пісень та кліпів.

Два з половиною місяці тому Артур опублікував на своєму You-tube-каналі «Квант» відеоролик «Чортків – це твоє місто». Виконаний у стилі RAP, ролик зібрав майже 5 тисяч переглядів. В доробку автора є ще одна пісня, присвячена нашому місту, «Чортків - твій дім», і пісня-заклик депутатам «Панове депутат».

тернопіль чортків графіка дизайн
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі