• Головна
  • Синагоги на Тернопільщині увійшли до списку найкрасивіших в Україні
13:56, 8 червня 2019 р.

Синагоги на Тернопільщині увійшли до списку найкрасивіших в Україні

Багата архітектурна спадщина України представлена культурою різних народів, значний відсоток її складають іудейські святині.

Путівник по Україні від IGotoWorld опублікував список найкрасивіших синагог України. До переліку увійшли дві архітектурні пам'ятки Тернопільщини: Гусятинська та Чортківська синагоги.

Гусятин. Містечко було одним з центрів хасидизму. Синагогу збудували наприкінці 16 століття з товстими стінами оборонного типу та ренесансним аттиком. У 17 столітті її перебудували. Споруда має виразні елементи готики і мавританського стилю. З радянських часів до 2002 року в синагозі працював краєзнавчий музей. Тепер і його перенесли через аварійність будівлі.

Чортків. Містечко Чортків на Тернопільщині – один із центрів руху Гаскали в Галичині. Збереглися тут дві синагоги. Стара – з кінця 17 століття, яку збудували за короля Яна ІІІ Собеського, проте вона сильно зруйнована. Нову хасидську збудували у псевдоорієнтальному стилі з вежами на початку 20 століття (1905–1909 роки). Архітектор – віденський майстер Ганс Гельдкремер. Зараз це школа юних техніків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #синагога #архітектура
Останні новини
Оголошення
live comments feed...