• Головна
  • В річці Дністер фахівці виявили холеру
10:01, 19 червня 2019 р.

В річці Дністер фахівці виявили холеру

В річці Дністер фахівці виявили холеру

У Дністрі, на території Молдови, виявили холероподібний вібріон і існує висока небезпека зараження для людей.

Про це повідомляє УНН з посиланням на point.md. У зв'язку з цим епідеміологи рекомендують не купатися в річці. Після підвищення і різкого спаду, вода сильно забруднена. Крім того, за даними Чернівецького обласного лабораторного центру станом на 13 червня 2019 року, досліджено 36 проб води водоймищ за санітарно-хімічними, бактеріологічними та паразитологічними показниками. За результатами досліджень відхилення від санітарних вимог було встановлено в 3-х пробах води з річки Прут на Чернівецькому міському пляжі. У зв'язку з цим, купатися на центральному пляжі у Чернівцях заборонено.

Довідка з Вікіпедії

Холе́ра (від грец. χολή —жовч і грец. ροή — текти, витікати), (грец. χολέρα, англ. cholera) — це гостра інфекційна антропонозна хвороба, яку спричинюють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм передачі інфекції, нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, тяжким зневодненням організму, розладами гемодинаміки.

Згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами (ММСП) 2005 р., через легкість зараження людей цією хворобою з високою швидкістю поширення, тяжкий перебіг, високу летальність холера належить до тих інфекційних захворювань, які суттєво впливають на здоров'я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах. Крім того, холера увійшла до переліку подій, які можуть спричинити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я та їх запобігання регулюють ці правила з боку ВООЗ. Саме страх до поширення холери став основним поштовхом до спроби ще у XІX ст. міжнародних конвенцій із захисту від тяжких інфекцій (зустріч, яка закінчилась створенням такої угоди, відбулася в 1851 р. в Парижі — була аж четвертою, на попередніх трьох зустрічах не дійшли згоди в цьому питанні), що в подальшому сприяло створенню Міжнародних медико-санітарних правил. В Україні хворобу відносять до так званих «особливо небезпечних хвороб».

Збудника холери віднесено до тих біологічних агентів, які офіційно визнано чинниками біологічної зброї.

За несприятливих умов холера швидко набирає характеру епідемії або навіть пандемії.

Станом на 2017 рік хвороба спричинює до 2,9 млн випадків щорічно, гине до 95 тисяч людей. Сучасна стратегія ВООЗ стосовно холери була запропонована в жовтні 2017 року. Згідно з нею передбачається скорочення смертності від холери на 90 % до 2030 року, яке має забезпечити глобальна цільова група з контролю за холерою, різноманітна мережа з понад 50 міжнародних агентств, академічних установ та неурядових організацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#холера #дністер #україна #молдова
Останні новини
Оголошення
live comments feed...