• Головна
  • Онлайн кредитування в Україні: вигідна співпраця чи кабальні умови?
Новини компаній
11:00, 1 липня 2019 р.

Онлайн кредитування в Україні: вигідна співпраця чи кабальні умови?

Новини компаній

З поняттям «мікрокредитування» світ познайомився у 80-х роках 20 століття. Кредити до зарплати завжди користувались попитом серед населення. Швидкі позики спочатку мали погану репутацію, аж поки не почали регулюватись законами. Україна змогла оцінити онлайн кредити лише з 2012 року. З того часу на ринку працює понад 160 компаній, кількість користувачів постійно збільшується, тисячі позик видаються щодня. Не дивлячись на це, онлайн кредити досі викликають бурхливі дискусії. Більшість громадян не вірить в можливість швидкого отримання грошей на законних умовах й продовжують шукати підступи в діяльності мікрокредитних компаній.

Популярні міфи про онлайн кредити

1. Кредитори приховують справжню вартість позики

Малі фінансові організації видають мікрокредити без довідок про доходи на зовсім інших умовах, ніж банки. Відсоткова ставка дійсно може налякати, часто зустрічаються організації, які вимагають високу оплату за користування своїми грішми, аж до 730% річних. Але умови кредитування у компаній, які працюють легально, цілком прозорі, ніяких прихованих комісій немає. Під час оформлення мікропозик важливо зважити власне фінансове становище й розрахувати можливості повернути борг. Якщо позичати на 5-10 днів і вчасно погашати борг, то навіть щоденні 2% не переростуть у величезну переплату.

Сьогодні на ринку велика конкуренція серед мікрофінансових установ, що дозволяє клієнтам обирати й користуватися додатковими бонусами. Компанії пропонують програми лояльності, зниження відсоткової ставки, безвідсоткові позики для нових користувачів та промо-коди для постійних клієнтів.

2. Незаконна діяльність без ліцензії

Зустрічаючи оголошення про швидкі кредити на карту, користувачі автоматично вважають, що це обман від підпільних організацій. Так, в мережі можна зустріти нелегальні сервіси, які намагаються заробити на онлайн кредитуванні.

Більшість МФО в Україні – це зареєстровані юридичні особи, діяльність яких контролює Національна комісія. Легальність роботи компанії можна легко перевірити за кодом ЄДРПОУ. Обираючи партнерів для співпраці, важливо ретельно ознайомитися з усією наявною інформацією. Пам’ятайте, що згідно з законом про захист прав споживачів позичальник має право знати вартість послуг до підписання договору.

3. В інтернеті позичають невеликі суми

Не дивлячись на те, що багато фінансових установ постійно збільшують ліміти позик, користувачі продовжують вважати, що суми все одно малі. Компанії, які спеціалізуються тільки на швидких позиках «до зарплати» дійсно готові видати не більше 10000-15000 гривень. Новим клієнтам зазвичай позичають ще менше - 1000-5000 гривень. Але постійні клієнти можуть позичати значно більше.

4. Відсутність конфіденційності

Для того, щоб отримати позику у компаній, які ведуть офіційну діяльність, клієнту потрібно надати номер паспорту та податковий код. Крім того, більшість сервісів вимагає завантажити селфі з паспортом в руках та надати контактну інформацію родичів та друзів. Але згідно з законом, компанії несуть відповідальність за збереження даних й не мають права передавати конфіденційну інформацію нікому.

5. Величезні штрафи за прострочення

Штрафи дійсно є, й відсотки після «запізнення», як правило, підвищуються. Але дорожче всіх за свою фінансову недисциплінованість платять ті, хто ігнорує дзвінки кредитного відділу і ховається від кредиторів

7. Кредит онлайн можна не платити

Серед потенційних користувачів послуги кредитування онлайн часто розповсюджена думка, що електронний документ не має юридичної сили. Це помилка, тому що угода, яку складає позичальник через інтернет має аналогічну цінність.

Коли клієнт добровільно реєструється на сайті, заповнює анкету, ставить відмітку «Згодний», або відправляє SMS повідомлення на знак згоди з умовами кредитної угоди, він автоматично підписує документ. Електронна угода є офіційним документом, невиконання зобов’язань може стати поводом для звернення до суду.

Чому так багато негативних відгуків?

Онлайн кредити насправді можуть бути корисними й виручати в складній ситуації. На жаль, сервіси онлайн кредитування приваблюють багато людей, які сподіваються отримати гроші на карту й не повертати. У людей, які зважено користуються послугами онлайн кредитування й виконують добровільно взяті фінансові зобов’язання, ніякого негативу не виникає.

Кредитні компанії після 2-3 місяців безуспішних спроб зв’язатись з позичальником, передають такі борги колекторським конторам. Саме колектори, отримавши всі права на стягнення боргу, можуть нараховувати додаткові штрафи та комісії й турбувати дзвінками людей, чиї контакти залишив позичальник.

Звичайно, трапляються ситуації, коли не виходить вчасно розрахуватися за онлайн кредити, але більшість організацій готові йти на поступки. У багатьох МФО є функція пролонгації позики або кредитні канікули. Важливо завжди йти на діалог і завчасно попереджати кредитора про труднощі.

Пам’ятка позичальника:

  • перевіряйте, чи розміщені на сайті фото ліцензії та чи є компанія в списках ЄДРПОУ;
  • читайте договір й перевіряйте цифри: суму позики, суму до повернення, дату погашення.
  •  оцінюйте свої фінансові можливості, щоб вчасно виплатити борг
  • не підтверджуйте згоду, якщо чогось не розумієте в умовах договору

Кредитування онлайн безсумнівно є корисною послугою, яка стала доступна внаслідок розвитку цифрових технологій. Висока процентна ставка дійсно є їх недоліком, але вона виправдана величезним ризиком та збитками компаній через значну кількість проблемних боржників. Радує те, що через високу конкуренцію на ринку відсоткова ставка має тенденцію до зниження. Ми радимо користуватись такими кредитами лише у випадках, коли гроші необхідні негайно.

Щоб знайти найвигідніший варіант фінансування або всі компанії, які надають акційні безвідсоткові кредити новим користувачам, ви можете скористатись сайтом для порівняння фінансових продуктів. Міжнародний портал Financer.com надає докладну інформацію про кожну кредитну компанію, публікує рейтинги та відгуки користувачів.

Онлайн кредитування в Україні: вигідна співпраця чи кабальні умови?, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...