День Петра і Павла: традиції та заборони свята

День апостолів Петра і Павла відзначають 12 липня. День святих апостолів Петра і Павла завжди святкують 12 липня.

Це свято завершує Петрів піст, хоча саме свято не входить до числа пісних днів, пишуть "Факти" Традиції на Петра і Павла Наші предки колись ретельно готувалися до цього свята – прибирали у хатах, прикрашали ікони рушниками. Зранку обов’язково йшли до церкви. Оскільки святий Петро був рибалкою, у нього просять удачі у риболовлі. А от апостолу Павлу моляться про процвітання бізнесу.

Петро й Павло вважалися також покровителями скотарів, тому до свята для пастухів обов’язково пекли мандрики із сиру. Заведено було запрошувати гостей на вечерю, адже 12 липня закінчується Петрів піст.

Колись на Петрівку влаштовували ярмарки з торгами, народні гуляння з танцями і піснями. У цей день дівчата ворожили на суджених. Навколо них ходили хлопці, зав’язавши їм очі. Якщо дівчина вгадувала свого обранця – пара незабаром одружиться.

Заборони у свято Передусім, під забороною важка праця – прибирання, робота на городі, прання, шиття тощо. Не варто сваритися або бажати комусь поганого – бо весь негатив повернеться назад потрійною силою. На свято не можна ходити до лісу, бо всі звірі в цей час дуже агресивні. Купання також під забороною. Вважається, що духи води можуть забрати людину в жертву. 12 липня забороняється одружуватись закоханим парам.

традиції свято
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі