Вибори без бігбордів та реклами: рада ухвалила Закон про відкриті списки

Вибори без бігбордів та реклами: рада ухвалила Закон про відкриті списки, Малічовська Марія

Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс, який змінить систему обрання народних депутатів. Відтепер українці голосуватимуть не лише за партію, а й за конкретного її кандидата. Закон вступає в дію лише у 2023 році, тож 21 липня парламент обиратимемо за старими правилами.

Підтримали закон народні обранці аж з 18-ої спроби. Зробили це 230 депутатів, з необхідних 226.

Новий закон передбачає, що надалі парламент обиратимемо за відкритими партійними списками з регіональними округами. Це означає, що партії більше не зможуть за мільйони продавати прохідні місця у своїх списках, а мажоритарники – підкуповувати виборців на округах.

- Раніше Верховну Раду обирали за пропорційною системою з закритими партійними списками та на мажоритарних округах. Партія могла визначати послідовність у виборчому списку кандидатів і її представників на окрузі. Тепер людина матиме можливість обрати конкретного кандидата, і в такий спосіб визначати його місце в списку. Кандидат, який набере більше голосів, буде у верхній частині рейтингу, а той, хто не матиме підтримки людей, не зможе потрапити в парламент, - каже народний депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.

З іншого боку, закон запроваджує політичну відповідальність всіх суб’єктів політичних партій. Партія більше не зможе проводити невідомих людей через самовисунення, які потім будуть вступати в ті чи інші коаліції.

Закон уточнює зміст поняття передвиборної агітації та форми її проведення. Крім того, упорядковуються вимоги до діяльності ЗМІ та реклами.

- Буде заборонена бордова та будь-яка інша зовнішня реклама. Це створить умови, коли партіям треба буде йти до людей, не тільки з’являтися на бордах та телебаченні. Отже, з’явиться більше живого спілкування, - підсумував Тарас Пастух.

До слова, «Самопоміч» - єдина фракція у парламенті, яка 100-відсотково підтримала Виборчий Кодекс.

Пастух Виборчий_кодекс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі