На дитячих майданчиках у Тернополі виявили яйця паразитів токсокар

У 16,7% перевірених майданчиків Тернополя у грунті і піску виявили яйця токсокар. Як зазначають фахівці, небезпечні паразити потрапляють у пісок і грунт від котів та собак, які є їх переносниками.

Як повідомляє "Наш день", у попередні роки в пробах грунту, піску знаходили яйця токсокар, аскарид, волосоголовців, в т.ч. і собачих, цисти лямблій – всі вони є потенційно небезпечні для здоров’я людини. 

Зараження людини відбувається при попаданні яєць, цист паразитів у шлунково-кишковий тракт. Яйця, цисти можуть бути занесені до рота забрудненими грунтом руками, овочами, ягодами, водою. У зоні небезпеки діти, адже у них ще не сформовані гігієнічні навички.

Пік захворювання припадає на літньо-осінній період. Тепла погода та оптимальна вологість створюють ідеальні умови для збереження яєць, цист у зовнішньому середовищі.

За 5 місяців поточного року в області зареєстровано 1213 випадків аскаридозу (з них в м.Тернополі – 640), 16 випадків трихурозу, 14 випадків токсокарозу, 291 випадок лямбліозу (з них в м.Тернополі – 248). У 2018 році –2619 аскаридозу (з них в м. Тернополі – 1239), 51 трихурозу (з них в м.Тернополі – 3), 11 токсокарозу (з них в м. Тернополі – 1), 445 лямбліозу (з них в м. Тернополі – 373).

Дитячі майданчики яйця паразитів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі